Další facka v boji o titul. Plzeň marně doháněla a z Teplic odjíždí bez bodu

15. 3. 2019 19:58
Fotbalová Plzeň po debaklu na Spartě 0:4 odjíždí s prázdnou také z Teplic, kde prohrála 1:2. Dvougólovou ztrátu ve druhé půli akorát snížil Patrik Hrošovský. Slavia může díky zaváhání největšího konkurenta zvýšit náskok v čele nejvyšší domácí soutěže na devět bodů.
Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. | Foto: Reuters

Fotbalisté Plzně v předehrávce 25. kola nebodovali podruhé za sebou, což se jim v nejvyšší soutěži stalo naposledy před třemi lety.

O výhře Teplic rozhodli v první půli brankami Jakub Hora s Pavlem Moulisem. Severočeši jsou v neúplné tabulce osmí.

"Zavinili jsme si to pouze sami. Nechci hodnotit, jestli jsme ztratili šanci na titul, ale když se podíváte na formu Slavie a na to, jak odehrála zápas v Evropské lize, tak je v luxusní pozici," řekl na tiskové konferenci trenér Plzně Pavel Vrba, na jehož tým se pomalu dotahuje třetí Sparta. "Ještě se hraje o hodně bodů a my se díváme na sebe. Ne před sebe, ne pod sebe. Sparta sice všechno na jaře vyhrála, ale pořád máme nějaký polštář, tak uvidíme," dodal.

Teplice se musely obejít bez trojice důležitých hráčů Ljevakoviče, Kroba a Kučery, ale přesto už v páté minutě dokázaly favorita zaskočit. Moulis poslal před bránu přízemní centr, stoper Hubník na něj nedosáhl a Hora ve skluzu otevřel skóre. Pro bývalého hráče Plzně a nejlepšího střelce domácích šlo o devátý zásah v ligové sezoně.

Západočeši poté výrazně přidali a několikrát nebyli daleko od vyrovnání. V 11. minutě před Grigarem neuspěl Chorý a domácí brankář poté vyrazil i dorážku Čermáka. Plzeňský záložník poté v 18. minutě střílel těsně vedle a Grigar vzápětí vychytal i Hořavu s Petrželou.

Teplice útočily sporadicky, přesto ale dokázaly nedůslednost hostů v koncovce potrestat. Ve 32. minutě Hora po zemi rozehrál přímý kop, na rozběhnutého Moulise tečoval Jindráček a domácí záložník, kterého si obrana Plzně vůbec nevšímala, prostřelil z úhlu Hrušku.

Takřka okamžitě mohl snížit Petržela, který obešel Grigara, ale jeho střelu do prázdné branky dokázal tečovat na roh stoper Shejbal. Vedle poté mířil Limberský a neprosadil se ani Pačinda, který v nastavení zkusil štěstí nůžkami.

Plzeň se kontaktní branky dočkala až po přestávce. Postaral se o ni Hrošovský, který v 62. minutě povedenou technickou střelou z hranice vápna překvapil Grigara.

Trenér Viktorie Vrba chvíli předtím poslal místo Chorého s Pačindou na hřiště Beauguela s Bakošem, který byl v 67. minutě blízko vyrovnání. Z úhlu ale poslal míč těsně vedle pravé tyče.

Plzeň i ve zbytku poločasu doslova obléhala domácí branku, ale z velkého množství gólových šancí se neprosadila. Grigar v posledních sekundách nadvakrát vychytal Pernicu a zařídil domácím nečekané vítězství. Viktoria tak navzdory drtivé převaze neodčinila sobotní debakl 0:4 na Spartě. V lize naposledy prohrála dvakrát za sebou v květnu 2016, kdy ztratila tři utkání po sobě.

Karviná při premiéře trenéra Františka Straky prohrála na hřišti Dukly 1:2 a klesla na poslední místo tabulky o dva body za pražského soupeře. Ten v nejvyšší soutěži zvítězil poprvé po osmi utkáních. Už v úvodních pěti minutách se na Julisce trefili domácí Uroš Djuranovič z penalty a kapitán Branislav Miloševič, do přestávky snížil Tomáš Wágner.

25. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:1 (2:0)

Branky: 5. Hora, 32. Moulis - 62. Hrošovský. Rozhodčí: Hrubeš - Myška, Flimmel. ŽK: Shejbal, Žitný, Grigar - Limberský, Chorý, Hubník, Bakoš. Diváci: 3138.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka - Hora, Soungole (65. Hošek), Trubač (65. Žitný), Moulis (83. Čmovš) - Kuchta, Jindráček. Trenér: Hejkal.

Plzeň: Hruška - Havel, Hubník, Pernica, Limberský - Pačinda (58. Bakoš), Hořava, Čermák, Hrošovský, Petržela (82. Kayamba) - Chorý (58. Beauguel). Trenér: Vrba.

Dukla Praha - MFK Karviná 2:1 (2:1)

Branky: 3. Djuranovič z pen., 5. Miloševič - 32. Wágner. Rozhodčí: Julínek - M. Podaný, Vlček. ŽK: Djuranovič, Podaný - Smrž, Čolič, Záhumenský. ČK: 90.+3 Djuranovič. Diváci: 1123.

Dukla: Hruška - Ostojič, Bezpalec, Souček - J. Podaný, Doumbia (46. Tetour), Hanousek, Holík (70. González), Miloševič - Hadaščok (90.+1 Douděra), Djuranovič. Trenér: Skuhravý.

Karviná: Berkovec - Čolič, Rundič, Djordjevič, Záhumenský - Bukata (46. Budínský), Smrž - Galuška, Lingr (70. Suchan), Guba (58. Ba Loua) - Wágner. Trenér: Straka.