Vrbova euforie i smutné oči sešívaných. Tak Viktoria odstavila z boje o titul Slavii

Pavel Vrba a jeho euforie po brance Dana Koláře.
Euforie v plzeňském kotli, kapitán Slavie Milan Škoda zavrtává oči do trávníku. Tak skončil nedělní šlágr mezi Plzní a Slavií.
Plzeňští fotbalisté si na konci zápasu zaslouženě užívali děkovačku. Po 13. kole vedou ligu před druhou Olomoucí právě o 13 bodů.
V neděli se o jejich třináctou výhru sezony zasloužil Daniel Kolář, který se trefil povedenou střelou v 79. minutě.
Jan Laštůvka při této ráně podle všeho neměl úplně čisté svědomí.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Tomáš Liška, Sport
5. 11. 2017 21:01
Podívejte se ve fotogalerii na snímky z nedělního šlágru podzimní části HET ligy mezi Plzní a Slavií.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy