Sparta nepřetlačila Teplice, Plzeň remizovala s Bohemians

Marek Janoš ČTK Marek Janoš, ČTK
Aktualizováno 7. 8. 2016 20:57
Fotbalisté Plzně v prvním domácím ligovém zápase přišli o body. Domácí sice poslal v 10. minutě do vedení Jan Kopic, ale ještě do poločasu "klokani" srovnali zásluhou Martina Haška. Ve druhém poločase měla Plzeň více míč na kopačkách, ale do větších šancí se nedostávala. Tlaku v posledních minutách Bohemians odolali a získali cenný bod.
Martin Dostál v souboji s Danielem Kolářem.
Martin Dostál v souboji s Danielem Kolářem. | Foto: Tomáš Liška

Plzeň vkročila do zápasu aktivně a do vedení šla už v 10. minutě, kdy bleskovou akci Plzně zakončil Jan Kopic. Bohemians byli v úvodní polovině utkání nebezpeční především z brejků. Kuchtu ale v asi největší šanci zastavil ofsajd, stejně jako o minutu dříve Čížka.

Viktoria měla několik příležitostí navýšit své vedení. Domácí dominovali především při standardních situacích. Ve 34. minutě ze strany hrozil Krmenčík, ale Budínský jej vychytal. Poté přišla branka hostů. Martin Hašek lobem nedal Kozáčikovi šanci.

Ve druhé půli nebyla Viktoria tolik dominantní a naopak se do útoku tlačili i hosté. Například kontr Kuchty musel likvidovat brankář Kozáčik. Další šanci měl Hubínek. Domácí se dostali k výraznějšímu tlaku až v posledních minutách.

Do velké šance se v nadstavení dostal Kopic, který mohl přidat druhou branku. Jeho ránu však vytěsnil Budínský. Rozhodnutí měl na kopačce i Krmenčík, ale opět nevyzrál na Budínského.

Gól Baroše Liberci nestačil

Nákup Milana Baroše se Liberci na začátek sezóny vyplatil. Bývalý útočník Liverpoolu se prosadil ve svém druhém zápase, když se ve 12. minutě prokličkoval do vápna a prostřelil Hanuše.

Barošův gól byl dlouho rozdílový, jenže ve druhém poločase Liberec zvolnil a po faulu Dúbravky na Rabušice Yani Urdinov proměnil pokutový kop. Jihlava vyrovnaný stav udržela, Liberec má po dvou kolech pouze bod.

Příbram zůstává bez bodu

Jediná branka rozhodla zápas mezi Příbramí a Mladou Boleslaví. Postaral se o ni ve 38. minutě Jakub Rada z přímého kopu, když zakroutil míč přes zeď. Domácí si připravili několik zajímavých šancí, největší měli Rezek a Majtán, ale ani jeden z nich proti Divišovi neuspěl. Příbram podruhé prohrála, naopak Boleslav je stoprocentní.

Sparta teplický hrad nedobyla

Bezbranková remíza se zrodila v Teplicích. Sparta vstupovala do zápasu s vědomím, že v případě vítězství může Plzni už ve druhém kole odskočit, ale na severu Čech se Pražanům nepodařilo vstřelit branku.

Trenér Ščasný, který v Teplicích v minulosti působil, provedl v zápase několik změn oproti středečnímu zápasu v předkole Ligy mistrů. Šancí se hned v úvodu blýskli domácí, ale Hrubý mířil vedle. Přestože v prvním poločase měla Sparta více míč, hrozili domácí. Potočný orazítkoval břevno.

Druhý poločas přinesl více šancí. Hora, Fillo ani Potočný na straně domácích své příležitosti nevyužili. Na levé straně byl velmi aktivní Konaté, který dělal Teplicím problémy. Sparta v závěru sice měla tlak, ale gólovku si nepřipravila a pouze remizovala 0:0.

FC Viktoria Plzeň – Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)

Branky: 10. Kopic – 36. Hašek. Rozhodčí: Orel – Kubr, Arnošt. ŽK: Hořava –Gajič, Švec, Dostál, Bartek, Jeslínek . Diváci: 10 980.

Plzeň: Kozáčik – Řezník (71. Kovařík), Hubník (C), Baránek, Limberský – Hrošovský (81. Hromada), Hořava – Petržela (60. Bakoš), Kolář, Kopic – Krmenčík. Trenér: Pivarník.

Bohemians: Budinský – Dostál, Krch (C), Gajič, Havel – Švec – M. Hašek (87. Jindřišek), Hubínek, Jirásek, Čížek (62. Jeslínek) – Kuchta (69. Bartek). Trenér: Koubek.

FC Slovan Liberec – FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)

Branky: 12. Baroš - 80. Urdinov (penalta). Rozhodčí: Machálek – Kotík, Vysloužil. ŽK: Pokorný, Breite, Folprecht - Šulek, Rosa, Batioja, Urdinov. Diváci: 4 938.

Liberec: Dúbravka – Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora – Breite (64. Karafiát) – Bartl (86. Bartošák), Folprecht, Navrátil (81. Komličenko), da Silva – Baroš. Trenér: Trpišovský.

Jihlava: Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov – Batioja, Urblík, Hronek, Šulek, Ikaunieks (87. Fulnek) – Dvořák (57. Rabušic). Trenér: Hipp.

1. FK Příbram – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Branky: 38. J. Rada. Rozhodčí: Boček - Proske, Svoboda. ŽK: Tregler, Chaluš.

Příbram: Hruška – Mareš, Chaluš, Nikolič, Ferrara – Tregler, Peltier (80. Brandner) – Krameš (78. Pilík), Rezek (C) (73. Mahmutovič), Divíšek – Majtán. Trenér: Pulpit.

M. Boleslav: Diviš – Pauschek, Kúdela, Hůlka, Fleišman – Takács (63. Magera), J. Rada – Jánoš, Valenta (57. Kalabiška), M. Vukadinovič – Chramosta (81. Mebrahtu). Trenér: Jarolím.

FK Teplice – AC Sparta Praha 0:0 (0:0)

Bez branek. ŽK: Ljevakovič - Vácha. Diváci: 14 782.

Teplice: Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma – Hrubý (82. Dressler), Ljevakovič – Hora, Vachoušek (C) (77. Kodeš), Fillo – Potočný (87. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

Sparta: Koubek – Mazuch, M. Kadlec, Nhamoinesu – Mareček, Vácha (74. Zahustel), Dočkal, Čermák (64. Holzer), Frýdek – Konaté, Lafata (60. Juliš). Trenér: Ščasný.