Plzeň po skvělém poločase zvolnila a uhájila těsnou výhru nad Karvinou

16. 12. 2018 17:01
Fotbalisté Plzně zakončili podzimní část první ligy výhrou 2:1 nad Karvinou.
Plzeň slaví domácí výhru nad Karvinou.
Plzeň slaví domácí výhru nad Karvinou. | Foto: Tomáš Liška

V zápase 19. kola se v úvodní půli trefili domácí Jan Kopic a Roman Procházka z přímého kopu, v 68. minutě snížil Adriel D'Avila Ba Loua. Obhájci titulu na druhém místě tabulky stáhli náskok vedoucí Slavie na jeden bod, ale Pražané mají k dobru pondělní dohrávku v Jablonci. Viktoria porazila Karvinou i v šestém vzájemném utkání v nejvyšší soutěži. Slezané zůstali předposlední o skóre před Duklou.

Plzeňští začali očekávaným náporem a už v sedmé minutě otevřeli skóre. Kovařík z levé strany nacentroval do šestnáctky a Kopic zblízka překonal brankář Berkovce.

Domácí měli hodně prostoru a vytvářeli si další šance. Berkovec zastavil střelu Chorého, ještě lepší zákrok předvedl zblízka proti Čermákovi.

Ve 33. minutě už favorit zvýšil. Procházka se postavil k přímému kopu a precizní střelou přes zeď k tyči nedal karvinskému gólmanovi šanci. Slovenský záložník chvíli poté z voleje napálil břevno.

Berkovec byl nadále v permanenci a zneškodnil i Limberského ránu. Karviná mohla z ojedinělé akce těsně před pauzou snížit, ale Hruška pohotově vyškrábnul pokus Guby.

Plzeňský tým i po změně stran za sílícího sněžení kontroloval hru. Kopic si naskočil na Čermákův centr, ale hlavička se mu nepovedla a minul branku. Domácí však začali být pasivní a v 68. minutě je Karviná potrestala. Guba povedeným míčem za obranu vyslal Ba Louu a útočník z Pobřeží slonoviny sám před Hruškou nezaváhal.

Západočeši už v závěru soupeře do šancí nepustili a těsný náskok udrželi. Viktoria tak navázala na středeční triumf 2:1 nad AS Řím ve skupině Ligy mistrů a celkově vyhrála pátý soutěžní duel za sebou.

19. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:1 (2:0)

Branky: 7. Kopic, 33. Procházka - 68. Ba Loua. Rozhodčí: Pechanec - Melichar, Hock - Franěk (video). ŽK: Hubník (Plzeň). Diváci: 5521.

Plzeň: Hruška - Havel, Pernica, Hubník, Limberský - Hrošovský, Procházka (66. Hořava) - Kopic (90.+1 Ekpai), Čermák, Kovařík - Chorý (84. Řezníček). Trenér: Vrba.

Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Moravec - Budínský, Smrž (65. Mertelj), Ba Loua - Galuška, Ramírez (77. Dramé), Guba (86. Lingr). Trenér: Hrnčár.