Plzeň ožila oslavami. Šádek vytasil imaginární smlouvu, Beauguel málem spadl z pódia

Kouč Michal Bílek
Ligový epilog proti Baníku byl spojený nejen s mistrovskými oslavami, ale také s loučením Jeana-Davida Beauguela, který po osmi letech opustí české trávníky.
Plzeň měla už před utkáním jistotu prvního titulu po čtyřech letech, zápas s Baníkem se tak nesl v oslavném duchu. Fanoušci během duelu často skandovali pokřiky jako "Mistři" či "Tak jsme první, no a co?"
Mezitím pohár již čekal připravený u hřiště...
...stejně jako zásoba pitiva, která však velmi rychle vzala za své.
Foto: Tomáš Liška
Tomáš Liška
16. 5. 2022 6:47
Čtyři dny poté, co si fotbalisté Viktorie zajistili titul ve Fortuna:Lize, propukly v Plzni mistrovské oslavy naplno. Po vítězném utkání s Baníkem Ostrava (1:0) červenomodří převzali mistrovský pohár a v otevřeném autobuse se vypravili do ulic města. Podívejte se, jak se na západě Čech v neděli slavilo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 54 minutami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy