Plzeň nudila, ale těsně vyhrála. Slavia i přes trápení v koncovce přejela Karvinou

Aktualizováno 1. 12. 2019 19:12
Mladá Boleslav třemi góly během tří minuty otočila domácí duel s Teplicemi. Uhájila tak třetí místo v tabulce.
Milan Škoda pojistil výhru Slavie.
Milan Škoda pojistil výhru Slavie. | Foto: Milan Kammermayer

Fotbalisté Slavie v 18. kole první ligy porazili doma Karvinou 2:0. Favorita poslal v souboji prvního s posledním týmem tabulky v 63. minutě do vedení svým premiérovým gólem v červenobílém dresu Ladislav Takács a v nastavení přidal pojistku z opakované penalty střídající Milan Škoda.

Pražané protáhli neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 24 utkání a dál vedou ligu o 11 bodů před druhou Plzní. Obhájce trofeje si zároveň částečně vylepšil náladu po středeční porážce 1:3 v Lize mistrů s Interem Milán, která znamenala vyřazení z boje o účast v jarní fázi evropských pohárů. Karviná osm kol po sobě nevyhrála a ztrácí bod na předposlední Příbram.

Trenér Slavie Trpišovský oproti středečnímu duelu s Interem Milán příliš nezamíchal se sestavou. Kvůli trestu za vyloučení z předchozího kola v Olomouci (0:0) chyběl Masopust, na hrotu útoku dostal v lize poprvé od srpna šanci Van Buren a na stoperu nahradil Frydrycha Takács.

Pražané v souboji prvního s posledním týmem tabulky měli od úvodu navrch, ale stejně jako při srpnové remíze 0:0 v Karviné se trápili ve finální fázi. Ve čtvrté minutě Hušbauer trefil vnější část tyče a ve 22. minutě Van Buren zblízka z dorážky trefil jen gólmana Pastornického.

I po přestávce domácí pokračovali v tlaku, který ještě zesílil po dvojitém střídání v 56. minutě, kdy naskočili Provod a Škoda. V 63. minutě už favorit otevřel skóre. Na centr od Stanciua z přímého kopu si naskočil Takács a hlavou k tyči zaznamenal svůj první gól ve slávistickém dresu.

Zvýšit mohl krátce nato Škoda, hrající 300. zápas v české lize, jeho střela ale pouze škrtla břevno. V 67. minutě domácího útočníka vychytal Pastornický, který si pak poradil i se Stanciuovým přímým kopem.

V 70. minutě po odraženém míči překonal střelou k tyči Pastornického Hušbauer, ale sudí Dubravský po několikaminutové konzultaci s videorozhodčím branku zřejmě kvůli předchozímu faulu Pražanů neuznal.

Pojistku nepřidal ani Stanciu, který z úhlu z přímého kopu těsně přestřelil. Druhý gól vstřelili Pražané až v nastavení. Po Rundičově ruce ve vápně nařídil Dubravský penaltu, kterou Škoda i na druhý pokus se štěstím proměnil. Pokutový kop se opakoval kvůli předčasnému vyběhnutí hráčů.

Plzeň vystřelila jen dvakrát na bránu

Plzeň udolala Bohemians 1905 1:0 a na druhém místě tabulky mají pětibodový náskok na třetí Mladou Boleslav.

O vítězství Viktorie rozhodl ve 32. minutě Lukáš Kalvach. "Klokani" dál čekají na první venkovní výhru v ligové sezoně. Z deseti zápasů podeváté prohráli.

Utkání přineslo podprůměrný fotbal a pouhé tři střely na branku, z toho dvě na straně domácího týmu.

Mladá Boleslav porazila Teplice 3:1 a doma vyhrála devátý z deseti zápasů v nejvyšší soutěži. Teplice nezvítězily šest kol po sobě. Hosté díky Patriku Žitnému vedli, ale Středočeši v rozmezí 71. až 73. minuty trefami Jiřího Klímy, Lukáše Budínského a Nikolaje Komličenka obrátili skóre.

České Budějovice potvrdily fantastickou formu, když překvapivě zvítězily 1:0 v Jablonci. Zápas rozhodl v 77. minutě svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Patrik Čavoš.

Jihočeský nováček vyhrál pošesté z posledních sedmi kol a posunul se na sedmé místo tabulky. Na čtvrtou Spartu ztrácí Dynamo jen dva body. Severočeši potřetí za sebou nezvítězili a jsou pátí s dvoubodovým náskokem na Budějovice.

18. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - MFK Karviná 2:0 (0:0)

Branky: 63. Takács, 90.+3 Škoda z pen. Rozhodčí: Dubravský - Hájek, Vaňkát - Lerch (video). ŽK: Olayinka, Hušbauer - Ndefe, Petkov. Diváci: 12.042.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Takács, Bořil - Souček - Ševčík, Hušbauer (88. Traoré), Stanciu, Olayinka (56. Provod) - Van Buren (56. Škoda). Trenér: Trpišovský.

Karviná: Pastornický - Ndefe, Dreksa, Rundič, Čonka - Ba Loua (64. Vukadinovič), Smrž, Janečka (87. Petkov), Lingr - Bukata (80. Hanousek) - Petráň. Trenér: Jarábek.

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 32. Kalvach. Rozhodčí: Julínek - Kubr, Vlček - Královec (video). ŽK: Chorý - Podaný. Diváci: 7260.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík - Kalvach, Procházka - Kopic (90.+2 Mihálik), Čermák (68. Hořava), Hloušek - Krmenčík (74. Chorý). Trenér: Vrba.

Bohemians 1905: Le Giang - Köstl, Hůlka, Krch, Schumacher - Hronek, Vacek (78. Novák), Jindřišek, Podaný - Nečas (88. Záviška), Ugwu (60. Keita). Trenér: Klusáček.

FK Jablonec - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:0)

Branka: 77. Čavoš. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Leška. ŽK: Krob, Pleštil - Sivok, Čolič, Čavoš, Javorek. Diváci: 2058.

Jablonec: Hrubý - Holík (84. Acosta), Jugas, Břečka, Krob - Jovovič (77. Pleštil), Kubista, Považanec, Sýkora - Chramosta, Doležal. Trenér: Rada.

Č. Budějovice: Drobný - Čolič (90. Kulhánek), Havel, Sivok, Novák - Brandner (67. Ekpai), Čavoš, Havelka, Javorek, Mršič (84. Kladrubský) - Ledecký. Trenér: Horejš.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:1 (0:0)

Branky: 71. Jiří Klíma, 72. Budínský, 73. Komličenko - 48. Žitný. Rozhodčí: Zelinka - Moláček, Mokrusch. ŽK: Grigar (Teplice). Diváci: 2031.

M. Boleslav: Stejskal - Křapka, Jakub Klíma, Pudil, Túlio - Budínský, Hubínek, Matějovský (88. Fulnek), Bucha (64. Jiří Klíma) - Mešanovič (46. Ladra), Komličenko. Trenér: Weber.

Teplice: Grigar - Knapík, Čmovš, Shejbal - Vondrášek (64. Paradin), Kodeš, Kučera, Žitný, Hyčka (78. Radosta) - Řezníček, J. Mareš. Trenér: Hejkal.