Plzeň na úvod soustředění porazila Craiovu, ale proti Varšavě neměla šanci

Aktualizováno 28. 6. 2019 19:24
Fotbalisté Plzně na soustředění v Rakousku podlehli Legii Varšava 0:3 a utrpěli první porážku v letní přípravě. V úvodním dnešním utkání ve Westendorfu svěřenci Pavla Vrby porazili rumunskou Craiovu 3:1.
Tomáš Chorý (Viktoria Plzeň)
Tomáš Chorý (Viktoria Plzeň) | Foto: ČTK

"Oba výsledky jsou spravedlivé. V prvním zápase jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli, v tom druhém zase byla lepší Legia a zaslouženě vyhrála ona. Výsledky odpovídaly průběhu hry, s Legií jsme bohužel tahali za kratší konec," řekl Vrba pro klubový web.

Plzeň v souboji úřadujících vicemistrů v prvním poločase vedl jako kapitán obránce Hloušek, který do Viktorie přišel v létě právě z Legie. Jeho bývalý tým poslal do vedení v 36. minutě Nagy střelou o tyč. Do druhé půle oba soupeři vystřídali téměř celé jedenáctky, což víc pomohlo varšavskému mužstvu. Po hodině hry zvýšil Agra precizním přímým kopem a v 73. minutě Niezgoda uzavřel skóre po úniku za obranu.

Proti Craiově se Viktorii naopak povedl úvod. V sedmé minutě otevřel skóre Řezník přízemní střelou a za necelou čtvrthodinu zvýšil Kopic po rohu. Český vicemistr do druhého poločasu nastoupil v jiné sestavě a rumunský celek v 69. minutě snížil po Romanově hlavičce. Krátce poté ale plzeňský triumf pojistil třetím gólem Chorý rovněž hlavou po Kovaříkovu přímém kopu.

"V prvním zápase jsme měli výhodu v tom, že jsme brzy vedli 2:0, to je pak jednodušší. S Varšavou jsme dostali první gól, soupeř byl pohyblivější a rychlejší a pak přidal krásný gól z přímého kopu," konstatoval Vrba.

Plzeň v předposledním duelu na rakouském kempu čeká v úterý Karabach. Západočeši před zápasy s Legií a Craiovou v přípravě porazili Domažlice (5:2), Sokolov (2:0) a Liptovský Mikuláš (4:1).

"Teď nás čekají už jen dva zápasy a budeme to hodně štelovat tak, aby hráči měli větší než poločasovou zátěž a na první soutěžní kola jsme byli připraveni," přiblížil Vrba. "Nebude to tak, že bychom ty dva zápasy odehráli jen s 11 hráči. Časový úsek v těch zápasech se ale bude pro hráče prodlužovat," dodal plzeňský kouč.

Přípravná fotbalová utkání v Rakousku:

Viktoria Plzeň - Universitatea Craiova 3:1 (2:0)

Branky: 7. Řezník, 20. Kopic, 74. Chorý - 69. Roman.

Sestava Plzně:

I. poločas: Kozáčik - Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek - Hrošovský, Kalvach - Kayamba, Čermák, Kopic - Krmenčík.

II. poločas: Sváček - Havel, Hejda, Hubník, Limberský - Mihálik, Janošek, Herc, Kovařík - Chorý, Beauguel. Trenér: Vrba.

Plzeň - Legia Varšava 0:3 (0:1)

Branky: 36. Nagy, 64. Agra, 73. Niezgoda.

I. poločas: Hruška - Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek - Hrošovský, Kalvach - Kayamba, Čermák, Kopic - Krmenčík.

II. poločas: Hruška - Havel, Hejda, Hubník, Limberský - Janošek, Herc - Mihálik, Šulc, Kovařík - Beauguel (71. Chorý). Trenér: Vrba.

FK Mladá Boleslav - CFR Kluž 0:1 (0:1)

Branka: 38. Burca.

Sestava M. Boleslavi:

I. poločas: Stejskal - Hašek, Křapka, Pudil, Mareš - Ladra, Budinský, Hubínek, Auer - Mašek - Komličenko.

II. poločas: Stejskal - Fulnek, Takács, Křapka, Túlio - Wiesner, Matějovský, Bucha, Pech - Klíma, Mešanovič. Trenér: Weber.

LASK Linec - Slovan Liberec 1:3 (0:2)

Branky: 68. Frieser - 24. a 42. Potočný, 78. Pešek.

Sestava Liberce: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Mara - Koscelník, Oscar, Potočný (60. Pešek) - Pázler (60. Musa). Trenér: Hoftych.