Plzeň na úvod přípravy rozstřílela Rokycany 10:1, Řezníček dal čtyři góly

21. 6. 2017 19:06
Čtyřmi góly během poločasu se při své premiéře blýskla letní posila Jakub Řezníček. Jedinou branku domácích vstřelil v 81. minutě Grambal.
Pavel Vrba vede první trénink po svém návratu do Plzně
Pavel Vrba vede první trénink po svém návratu do Plzně | Foto: ČTK

Rokycany - Fotbalisté Plzně v úvodním zápase letní přípravy zvítězili na hřišti Rokycan vysoko 10:1 a zařídili staronovému trenérovi Pavlu Vrbovi povedený návrat do Viktorie. Čtyřmi góly během poločasu se při své premiéře blýskla letní posila Jakub Řezníček.

"Góly hovoří za mě a já doufám, že trenérovi ukážu, že na to mám. Budu pracovat na sto procent, abych dostával šanci," řekl Řezníček pro web Plzně. "Tolik gólů jsem dal naposledy snad někdy před sedmi lety v ČFL. Asi to bude drahé, ale zatím nevím, kolik budu platit," doplnil s úsměvem devětadvacetiletý útočník.

Domácí, kteří v minulé sezoně sestoupili z divize, favoritovi dlouho nevzdorovali. V osmé minutě otevřel skóre navrátilec Daniel Kolář, o chvíli později se poprvé trefila ofenzivní akvizice z Brna Řezníček. Do poločasu se ještě prosadili mladík Lukáš Pfeifer, jenž debutoval za A-tým, Václav Pilař a mezi 37. a 44. minutou hned třikrát Řezníček.

Do druhého poločasu poslal Vrba zcela jinou plzeňskou jedenáctku. Po deseti minutách hry zvýšil Marek Bakoš a chvíli po něj skóroval i Radim Řezník. Desátou branku si vstřelily Rokycany do vlastní sítě, v 81. minutou zaznamenal čestný domácí gól Grambal.

"Tempo dnešního zápasu odpovídalo tomu, co chtěl trenér. Kvalita soupeřů byla znát. Samozřejmě tím nechci nějak snižovat kvalitu Rokycan, ale nám to dnes vyšlo tak, jak mělo," konstatoval Řezníček. Další přípravné utkání čeká Plzeň v sobotu proti městskému rivalovi Petřínu.

Přípravné fotbalové utkání:

FC Rokycany - Viktoria Plzeň 1:10 (0:7)

Branky: 81. Grambal - 14., 37., 39. a 44. Řezníček, 8. Kolář, 28. Pfeifer, 30. Pilař, 55. Bakoš, 61. Řezník, 77. vlastní.

Sestava Plzně:

I. poločas: Sváček - Limberský, Hejda, Hájek, Kovařík - Kratochvíl, Živulič - Pfeifer, Kolář, Pilař - Řezníček.

II. poločas: Šampalík - Řezník, Vacovský, Hubník, Janža - Petržela, Ivanschitz, Suchan, Zeman - Bakoš - Poznar. Trenér: Vrba.