Plzeň jede ze Španělska bez výhry. Remízu proti Revolution zachránila v závěru

1. 2. 2019 17:53
Fotbalisté Plzně remizovali v generálce na start jarní části sezony s americkým New England Revolution 2:2 a na soustředění ve Španělsku nezvítězili ani v jednom ze čtyř utkání.
Tomáš Hořava.
Tomáš Hořava. | Foto: Milan Kammermayer

Úřadující český mistr prohrával 0:2 a porážku odvrátil až dvěma góly v posledních osmi minutách v podání střídajících Jeana-Davida Beauguela a Tomáše Hořavy.

Trenér Viktorie Pavel Vrba už nasadil proti osmému týmu uplynulé sezony východní konference zámořské MLS sestavu, která by se měla podobat zahajovací jedenáctce pro začátek jarní sezony. Západočeši sice byli od úvodu střelecky aktivnější, ale nedařilo se jim v koncovce.

Soupeř si počínal ve vápně lépe a v 35. minutě ho po brejku poslal do vedení Cristian Penilla. Po přestávce Plzeň dvakrát trefila brankovou konstrukci, naopak New England v 73. minutě zvýšil, když sám před Hruškou nezaváhal Brian Wright.

Západočeši však v závěru ještě vystupňovali tlak a srovnali. V 82. minutě nejprve Beauguel proměnil penaltu za faul na Bakoše a o tři minuty později po Kayambově centru skóroval Hořava.

Plzeň na soustředění třikrát remizovala a jednou prohrála s CSKA Sofia. Předtím si v přípravě v domácích podmínkách připsala tři vysoké výhry nad soupeři z nižších soutěží. Do jarní části sezony vstoupí obhájce titulu a aktuálně druhý tým ligové tabulky příští sobotu zápasem v Mladé Boleslavi.