Plzeň je po výhře 2:0 nad Duklou znovu v čele ligy

29. 4. 2017 22:11
Plzeň vyhrála doma nad Duklou 2:0 a minimálně do nedělního odpoledne povede tabulku první ligy.
Hrdinou zápasu se z plzeňského pohledu stal Milan Petržela
Hrdinou zápasu se z plzeňského pohledu stal Milan Petržela | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Fotbalisté Plzně v 26. kole první ligy porazili pražskou Duklu 2:0 a jsou minimálně do neděle v čele tabulky o bod před Slavií, která se v neděli utká s Jabloncem. Viktorii poslal do vedení v 21. minutě Milan Petržela, na nějž rychle navázal z penalty kapitán Marek Bakoš. Plzeň tak udržela domácí ligovou neporazitelnost s dejvickým klubem, který zůstal na osmém místě tabulky.

Poprvé od 25. února nastoupil v základní sestavě Plzně rakouský záložník Andreas Ivanschitz. Kromě toho poslal do hry kouč Zdeněk Bečka oproti zápasu na hřišti Sparty (0:2) stopera Hájka, který nahradil vykartovaného Hubníka, pravého beka Matějů a záložníka Kopice. Bakoš se posunul na hrot a jen na lavičce tak zůstal nejlepší střelec Krmenčík. Na druhé straně dal Jaroslav Hynek důvěru stejné jedenáctce, jako v předešlém vítězném duelu s Jihlavou (4:1).

Úvodních dvacet minut se spíše než šancemi hemžilo žlutými kartami, z první větší příležitosti posléze hned padl gól. Po závaru ve vápně hostů odvrátil míč Miloševič nůžkami pouze k Hořavovi, jehož střelu tečoval za Radova záda Petržela.

O tři minuty později ve skluzu zasáhl Šimůnek ve vápně střelce první branky, nařízenou penaltu s přehledem proměnil plzeňský kapitán Bakoš a dal sedmý gól v sezoně. Stejně jako Petržela vzpomněl zvednutými prsty k nebi na bývalého spoluhráče Františka Rajtorala, který 23. dubna v Turecku spáchal sebevraždu.

Dukla se k první střele dostala až v 33. minutě, Olayinkův pokus ale gólman Kozáčik vyrazil a míč do zámezí poté uklidil Hejda. Deset minut před přestávkou Plzeňští zamkli Duklu v šestnáctce, Hořava, jenž odehrál jubilejní 100. ligový zápas za Viktorii, ale napálil míč pouze do bránícího hráče.

Krátce po přestávce nacentroval z přímého kopu Mustedanagič, Štětina však hlavou minul. Na druhé straně po Kopicově pasu nezakončil přesně Matějů. V 56. minutě vyrazil Holendův pokus Kozáčik zpět k bývalému forvardovi Plzně, který předložil míč Olayinkovi, jenž však přestřelil odkrytou branku.

Po hodině hry Bakoš poslal do úniku Kopice, který si efektně poradil s obráncem a jeho střelu z hranice vápna Rada pro jistotu vyrazil na roh. V 75. minutě v další šanci Kopic jen těsně minul Radovu branku, vzápětí neuspěl ani Ivanschitz. V závěru se hosté pokusili vstřelit alespoň čestnou branku, Štětina ani Olayinka ale skóre nezměnili.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 21. Petržela, 25. Bakoš z pen. Rozhodčí: Franěk - Myška, Arnošt. ŽK: Bakoš, Hájek - Olayinka, Kušnír. Diváci: 10.329.

Sestavy:

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hájek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (66. Pilař), Ivanschitz (86. Poznar), Kopic - Bakoš (76. Krmenčík). Trenér: Bečka.

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Hanousek, Tetour, Mustedanagič (76. Juroška) - Miloševič (81. Bezpalec), Holenda, Olayinka. Trenér: Hynek.