Plzeň hraje jinou ligu a bude jenom lepší, říká Petržela. A Brno ukázalo, jak se má rvát o záchranu

Vlastimil Petržela Vlastimil Petržela
20. 11. 2017 11:40
Co říká rekordní plzeňské jízdě? A boji o druhé místo? Vlastimil Petržela, někdejší výborný útočník a nyní zkušený trenér, glosuje (nejen) aktuální ligové kolo.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Milan Kammermayer

Vlastimil Petržela

Narozen: 20. července 1953

Hráčská kariéra: Bývalý reprezentační útočník, nastupoval za Zbrojovku Brno nebo Cheb, vrchol kariéry zažil ve Slavii Praha (1982-85).

Trenérská kariéra: Začínal ve Slavii, prošel i Spartou, Libercem, Bohemians 1905 nebo Mladou Boleslaví. V roce 2002 odešel do Zenitu Petrohrad, který  hned přivedl k druhému místu v ruské lize. Na jaře 2006 postoupil s mužstvem až do čtvrtfinále Poháru UEFA, čímž dosáhl dosud největšího mezinárodního úspěchu v klubové historii. Poslední velký úspěch zaznamenal s Baníkem Ostrava, se kterým se v uplynulé sezoně vrátil do HET ligy.

Pro Aktuálně.cz zkušený kouč pravidelně glosoval nejvyšší fotbalovou ligu

Komentář - Plzeň vyhrála na Slovácku, má čtrnáctou výhru a ligu pěkně válcuje. Je o třídu lepší než ostatní mančafty. Hraje moderní fotbal, rychlý, kombinační, kluci vynikají rychlou prací s míčem.

A budou jenom lepší, protože se ještě víc sehrají. Trenéři předtím kádr trošku rozbombardovali, ale Pavel Vrba to udělal dobře, vzal si zpátky kluky, které zná, se kterými umí pracovat. A nepotřebuje žádné drahé nákupy.

Ve fotbale to tak je, že nějaké mužstvo zazlobí, může Viktorce sebrat dva body, nebo ji dokonce i porazit, ale jinak - Plzeňští jedou jinou ligu.

Slavia rozstřílela Duklu 5:0, Milan Škoda dal dva góly a jeden z nich parádní. Ani jsem to od něj nečekal, že se takhle trefí. Je vidět, že si věří. Obecně jsem za Slavii rád, vždyť jsem tam působil dvanáct let, to je strašně dlouhá doba. A přeju to i Jardovi Šilhavému. Teď ještě aby si s Nezmarem padli do noty, musí si navzájem pomáhat.

Slavia má dobré hráče, několik mladých kluků je tam velice šikovných. S příchodem Nezmara se v Edenu navíc vyhnou nákupům starších a drahých posil, o tom jsem přesvědčený na sto procent. Nezmar to utne. Nemají zapotřebí kupovat staré fotbalisty. Proč. 

Dannyho znám od doby, kdy v roce 2005 přišel do ruské ligy. Neuměl víc než kdejaký český hráč. Ale naučil se, prošel poháry, leccos má za sebou, tak toho teď využívá. V jeho případě je to spíš o výplatě.

Bohemka vyhrála v Mladé Boleslavi a je šestá, jednu příčku a čtyři body za Spartou. Mně se její hra líbí, už když jsme tam hráli s Baníkem. Teď je móda mít hlavně vysoké hráče, ale Bohemka na nás nastoupila s takovýma prďolkama. A oni tak napadali, že nenechali naše kluky vůbec hrát. Jakmile ztratili balon, tak ho zase rychle vybojovali zpátky. Martin Hašek to s nimi dělá dobře.

O víkendu se trefil i bratr Milana Škody, brněnský Michal. A moc krásně. Zbrojovka díky němu porazila Teplice i v deseti lidech. Je vidět, že se perou o záchranu, že se jen tak nevzdají.

A Baník? Ten bohužel ani nemá cenu komentovat. To každý vidí sám…

 

Právě se děje

Další zprávy