Plzeň dotáhla zápas s Karabachem v závěru. Remizovala i Sparta, Slavia poprvé vyhrála

Aktualizováno 2. 7. 2019 20:45
Fotbalisté Plzně v šestém a předposledním utkání letní přípravy po dvou gólech v závěru remizovali na soustředění v Rakousku 2:2 s Karabachem. Ázerbájdžánský šampion ještě sedm minut před koncem vedl 2:0, ale pak v rozmezí minuty srovnali střídající Ondřej Mihálik a Dominik Janošek. Generálku na sezonu odehraje český vicemistr v pátek proti ruské Ufě.
Pavel Vrba.
Pavel Vrba. | Foto: Tomáš Liška

Plzeňský trenér Pavel Vrba už tentokrát o půli neprostřídal celou jedenáctku a základní sestavu nechal na trávníku déle. Viktorii se dlouho nedařilo a po dvou brankách Mahira Emreliho z přelomu poločasů prohrávala 0:2.

Plzeňskou hru pak oživila střídání a vidět byl především Janošek, který přišel do Viktorie po hostování ve Slovácku. Nejprve po jeho pasu šikovně přeloboval brankáře Mihálik, jedna z letních posil Viktorie, a poté sám Janošek střelou k tyči srovnal.

Plzeň s Karabachem remizovala potřetí za sebou. Před třemi lety přes něj prošla ve 3. předkole Ligy mistrů po výsledcích 0:0 doma a 1:1 venku. V letní přípravě dosud Viktoria z šesti utkání čtyřikrát vyhrála, jednou prohrála a jednou remizovala.

Slavia slaví první výhru

Úřadující český mistr po porážkách 0:2 s Českými Budějovicemi a 2:3 se Slovanem Bratislava dnes v Rakousku zdolal Austrii Vídeň 3:2. Prvního gólu v červenobílém dresu se dočkala jedna z letních posil obránce Tomáš Holeš.

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský kvůli drobnému zranění nenasadil útočníka Škodu a nenastoupili ani nejlepší hráč uplynulé ligové sezony Souček, Masopust a Deli.

V brance se představil mladík Markovič a v deváté minutě mu pomohlo břevno. O dvě minuty později poslal favorita do vedení hlavou Frydrych, čtvrtý celek uplynulé sezony rakouské ligy ale hned za tři minuty srovnal.

Ve 27. minutě vrátil Slavii náskok z malého vápna Van Buren. Austria znovu odpověděla v 51. minutě, kdy se prosadil z penalty Sax, ale hned z protiútoku z voleje rozhodl Holeš.

Před vstupem do nové sezony ještě Slavia v sobotu odehraje v Trnavě Československý Superpohár proti domácímu Spartaku, vítězi Slovenského poháru.

Sparta remizovala s Dynamem Moskva

Fotbalisté pražské Sparty ani ve druhém utkání na soustředění v Rakousku nedokázali zvítězit. Po úvodní porážce 0:1 s rumunskou Kluží dnes třetí celek uplynulé ligové sezony remizoval 1:1 s Dynamem Moskva.

Letenští byli proti dvanáctému týmu ruské ligy většinu času aktivnější, ale jako první se prosadil soupeř, když chybu ve sparťanské obraně v 35. minutě potrestal Cardoso.

V 59. minutě zařídil vyrovnání střídající Benjamin Tetteh, který po špatné rozehrávce gólmana Dynama poslal míč do odkryté branky. Pražané se pak tlačili za vítěznou trefou, ale už neprosadili.

V letní přípravě zatím mají Letenští bilanci jedné výhry, porážky i remízy. Generálku na novou sezonu odehrají sparťané v pátek proti Linci.

Viktoria Plzeň - Karabach 2:2 (0:1)

Branky: 84. Mihálik, 85. Janošek - 42. a 52. Emreli.

Sestava Plzně: Kozáčik - Řezník, Hubník (54. Hejda), Brabec, Limberský - Kalvach (73. Kayamba), Hrošovský (62. Janošek) - Kopic (73. Mihálik), Hořava (62. Čermák), Hloušek (62. Kovařík) - Krmenčík (62. Chorý). Trenér: Vrba.

Sparta Praha - Dynamo Moskva 1:1 (0:1)

Branky: 59. Tetteh - 35. Cardoso.

Sestava Sparty: Nita - Zahustel (69. Plechatý), Kaya (46. Lischka), Štetina, M. Frýdek (40. Hanousek) - Hložek (75. Kozák), Trávník (75. Ch. Frýdek), Kanga, Sáček (46. Hašek), Plavšič (46. Karlsson) - Kozák (46. Tetteh). Trenér: Jílek.

Slavia Praha - Austria Vídeň 3:2 (2:1)

Branky: 11. Frydrych, 27. Van Buren, 52. Holeš - 14. Edomwonyi, 51. Sax z pen.

Sestava Slavie: Markovič - Holeš, Frydrych, Hovorka, Zelený - Král, Hromada (61. Traoré) - Van Buren (77. Baluta), Hušbauer, Olayinka - Hilál (61. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Baník Ostrava - Osijek 1:1 (0:0)

Branky: 52. Baroš - 89. Dugandžič.

Sestava Ostravy: Laštůvka (61. Číž) - Pazdera (4. Celba), Procházka (46. Pokorný), Šindelář, Helešic - Holzer (61. De Azevedo), Kaloč, Hrubý (61. Jirásek), Granečný (70. Lalkovič) - O. Šašinka (46. Baroš), Diop (80. Jánoš). Trenér: Páník.

Slovan Liberec - Apollon Limassol 2:1 (0:0)

Branky Liberce: 59. Pešek, 70. Mara.

Sestava Liberce:

I. poločas: Knobloch - Fukala, Lehoczki, Karafiát, Hybš - Ondráček, Breite, Nešický, Potočný - Micovčák - Musa.

II. poločas: Knobloch - Mikula, Lehoczki, Mara, Heppner - Pešek, Oscar, Beran, Dordič - Kuchta (75. Pázler) - Ju Kang-hjon. Trenér: Hoftych.

1. FK Příbram - Tula (Rus.) 0:0

Sestava Příbrami: Švenger - Polidar, Kodr, Kingue, Tregler - Zeman (81. Jandera), Alvir, Rezek, Soldát, Diviš - Voltr. Trenér: Nádvorník.