Vrba se bál o tři body, nakonec však Plzeň přidala dvanáctý vítězný zápas a útočí na vlastní rekord

Zorro a střelci od "K". Projděte si, jak fotbalisté Plzně dokráčeli k vítězství na stadionu Karviné
Plzeňský Jan Kopic dělal od začátku obraně Karviné problémy a už ve 12. minutě otevřel skóre.
Ještě do přestávky oslavil gól i nejlepší ligový střelec Michael Krmenčík, v této sezoně se trefil už podeváté.
Po snížení na 1:2 domácí lídrovi zatápěli, v souboji čtrnáctek si karvinského Jana Moravce musel pečlivě hledět Radim Řezník.
Několikrát Západočechům zatrnulo a kolem branky Matúše Kozáčika bylo pořádně horko.
27. 10. 2017 22:18
Dvanáctý zápas, dvanáctá výhra. Rekordní ligová série fotbalistů Plzně se nepřestřihla ani v Karviné, svěřenci trenéra Pavla Vrby tam vyhráli 3:1 a dál suverénně vládnou tabulce.

Karviná - Fotbalisté Plzně vyhráli i dvanácté utkání této sezony první ligy. V Karviné zvítězili 3:1 a navýšili náskok před druhou Slavií už na 14 bodů, Pražané ale mají zápas k dobru.

Do vedení poslal Viktorii Jan Kopic, následně svůj devátý gól v sezoně vstřelil nejlepší kanonýr ligy Michael Krmenčík. Za Karvinou snížil Tomáš Wágner a po 353 minutách utnul střelecké trápení svého týmu, ale Daniel Kolář definitivně rozhodl.

Pro Plzeň to byla v součtu s minulou sezonou už čtrnáctá výhra za sebou a jen dvě vítězství ji dělí od vyrovnání vlastního rekordu české ligy ze sezony 2015/16. Karviná naopak z posledních 11 zápasů vyhrála jediný a je čtrnáctá bod od pásma sestupu.

"Do zápasu se Slavií půjdeme asi v nejlepší pozici, v jaké můžeme být. Ale nás ještě čeká ve čtvrtek Lugano, a jestli chceme bojovat v Evropské lize o postup, tak musíme vyhrát. Pak nás čeká Slavia, což bude pro nás i fanoušky podzimní svátek, a věřím, že to zvládneme a náskok minimálně udržíme," řekl trenér Plzně Pavel Vrba.

Viktoria podle očekávání diktovala tempo hry, ale v úvodu se dostala jen k nepřesné střele Hořavy. Ve 12. minutě si ovšem Kopic narazil s Limberským, kličkou okolo sebe nechal proběhnout Košťála a střelou na zadní tyč poslal hosty do vedení z první vážnější šance zápasu.

Karviná se však nevzdávala a měla hned několik možností na vyrovnání. Budínský z přímého kopu pálil vedle, následně po rohu hlavičkoval Košťál, ale brankář Kozáčik dobře zasáhl, stejně jako krátce nato po stříleném centru Budínského, který propadl přes chumel hráčů.

Rozhodující moment přišel ve 34. minutě. Čolič chybnou zpětnou přihrávkou založil brejk Plzně, Kolář nahrál do běhu Krmenčíkovi a ten skóroval v sedmém z posledních osmi ligových zápasů. Další šanci měl Hájek po standardní situaci, ale brankář Le Giang tentokráte dobře zasáhl.

"Rozhodla první půle, kde jsme udělali dvě individuální chyby. Hlavně ta druhá byla fatální," mrzelo trenéra Karviné Jozefa Webera.

Karviná do druhé půle udělala dvě změny v sestavě a posílila útok o bývalého plzeňského hráče Wágnera. A ten se rychle postaral o drama, když využil Hájkova nedůrazu, po centru z levé strany obhodil Kozáčika a snížil. Krátce nato mohl dokonce srovnat Budínský, z přímého kopu však Kozáčika nepřekonal. Neuspěl ani Šisler.

Plzeň mohl uklidnit Krmenčík, ale tentokráte v jasné šanci selhal. Karviná se tak nadále hnala za vyrovnáním. Wágnerovi se to dokonce povedlo, jenže sudí už předtím pískal faul a gól neuznal. Po další z mnoha standardních situací hlavičkoval Panák a plzeňský gólman opět skvěle zasáhl.

"Můžeme se zase chlácholit, že jsme odehráli dobré utkání, ale bohužel se špatným koncem. Byl jsem spokojený i s výkonem v Teplicích. Chybí nám však výsledek. Příčin je tam víc. Může nám pomoc, že je na čem stavět, ale je k tomu třeba přidat i výsledky," hodnotil Weber.

V 69. minutě navíc Plzni vyšel rychlý kontr, Krmenčík zatáhl míč a na vzdálenější tyči našel Koláře, který ve skluzu poslal míč o břevno do branky. Dal si tak dárek ke svým 32. narozeninám. "Dostal jsem tam krásný míč od Krmiho, nezbývalo mi nic jiného než jít do skluzu a měl jsem i trochu štěstí, že se to odrazilo od břevna do brány," řekl Kolář.

"Třetí gól rozhodl. Kdybychom ho nedali, tak bychom asi nevyhráli. Karviná odehrála velmi dobré utkání, měli jsme velké problémy s jejím důrazem a za stavu 1:2 jsem se obával o tři body," připustil Vrba.

12. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 49. Wágner - 12. Kopic, 34. Krmenčík, 70. Kolář. Rozhodčí: Proske - Dobrovolný, Pospíšil. ŽK: Wágner - Limberský, Řezník, Kolář. Diváci: 3746.

Karviná: Le Giang - Čolič (46. Kalabiška), Košťál (59. Smrž), Hošek, Vondra - Šisler - Lingr, Janečka (46. Wágner), Budínský, Moravec - Panák. Trenér: J. Weber.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Zeman (65. Petržela), Kolář (88. Bakoš), Kopic - Krmenčík (81. Řezníček). Trenér: Vrba.