Plzeň chce do skupiny pohárů, o obhajobě titulu trenér Bílek nahlas nemluví

ČTK ČTK
15. 7. 2022 14:09
Fotbalisté Plzně vstoupí do nové sezony s cílem kvalifikovat se do skupiny v evropských pohárech a v lize opět konkurovat pražským favoritům Slavii a Spartě. O obhajobě titulu trenér Viktorie Michal Bílek nahlas nemluví. Věří, že mužstvo se přes letní přestávku povedlo dobře posílit a že je na ostré zápasy připravené.
Michal Bílek a Adolf Šádek
Michal Bílek a Adolf Šádek | Foto: Tomáš Liška

Plzeň v nadstavbové části minulé sezony nečekaně předčila Slavii a poprvé od roku 2018 získala titul. Do nadcházejícího ročníku půjde Viktoria opět jako třetí největší favorit za bohatšími pražskými rivaly.

"Do ligy vstupujeme s tím, že chceme zvládnout úvod. Od toho se to všechno odrazí. Sparta se Slavií samozřejmě vyhlásí útok na titul, my se budeme snažit na té špičce být také. Uděláme pro to maximum a uvidíme, na co to bude stačit," řekl na předsezonní tiskové konferenci Bílek.

Jeho svěřenci vstoupí do sezony v příštím týdnu venkovním úvodním zápasem 2. předkola Ligy mistrů v Helsinkách. Pokud přes finského outsidera postoupí, zajistí si účast minimálně ve skupině Evropské konferenční ligy. Západočeši v posledních třech sezonách kvalifikaci nezvládli a hlavní fázi pohárů od ročníku 2018/19 nehráli. Vzhledem ke složité finanční situaci v klubu nutně potřebují v předkolech uspět.

"Naším cílem je postoupit do skupiny evropských pohárů. Takže nezbývá nic jiného, než naplno zabrat v tomhle prvním dvojzápase a postoupit. Ten úvod je nesmírně důležitý, nejen poháry, ale i liga. Na to se soustředíme, aby nám vstupy do obou soutěží vyšly," prohlásil Bílek.

Odmítl, že by Viktoria v úvodu sezony upřednostnila poháry. "Skupinu Ligy mistrů jsem nezažil, to je pravda. My se ale budeme soustředit na obě dvě soutěže. Nebudu říkat, že pro nás je teď důležitější Liga mistrů než liga. Jak vám uteče liga, tak potom zase můžete mít problémy ke konci sezony dostat se do pohárové Evropy. Chceme uspět na obou frontách. Naším cílem je pokusit se jít do Ligy mistrů, uvidíme, jak to dopadne. A v lize chceme zůstat nahoře," uvedl Bílek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Svaz měst a obcí nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty

Svaz měst a obcí ČR (SMO) nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty, uvedl. Odmítá, aby výběr 300 rušených poštovních poboček předcházel jednáním se zástupci měst a obcí. O věci chce jednat. Stanovisko SMO dnes ČTK poskytla Alexandra Kocková ze sekce organizace a marketingu svazu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) následně sdělil, že pobočky ke zrušení určí analýza, odmítá i kritiku způsobu komunikace změn.

O plánované transformaci státního podniku, která by zřejmě měla stát víc než osm miliard korun, Rakušan informoval po středečním jednání vlády. Finanční model transformace by měl být schválen letos na jaře a celý plán transformace má být hotový do konce letošního června. Na začátku dubna vláda jako první transformační krok bude schvalovat snížení počtu poboček pošty z 3200 na 2900. Vedení podniku pak bude muset rozhodnout, které pošty zruší, a rušení poboček v dubnu projednat se zástupci měst a obcí.

SMO se nelíbí to, že výběr poboček ke zrušení by měl předcházet jednáním se zástupci měst a obcí. "S tímto postupem zásadně nesouhlasíme," uvedl místopředseda SMO a olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO). Vláda podle něj včas a dostatečně nekomunikuje. "Tak zásadní informaci, jako je rušení poboček poštovního úřadu, se dozvídáme z médií?" podotkl. SMO podle Žbánka vnímá špatnou finanční situaci České pošty, chce se ale podílet na její transformaci, protože starostové mají znalost místního prostředí.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Razýmová a Janatová byly osmé v týmovém sprintu

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová byly osmé ve sprintu dvojic volnou technikou na finále Světového poháru v Lahti. Adam Fellner s Michalem Novákem, jenž se hned na svém prvním úseku zapletl do pádu, obsadili ve Finsku jedenáctou pozici.

SP v běhu na lyžích v Lahti - sprint dvojic:

Muži: 1. Valnes, Klaebo (Nor.) 16:28,29, 2. De Fabiani, Pellegrino (It.) -0,68, 3. Amundsen, Skar (Nor.) -2,67, 4. Grate, Anger (Švéd.) -2,94, 5. Chappaz, Jouve (Fr.) -7,44, 6. Sossau, Stölben (Něm.) -7,74, …11. Fellner, Novák (ČR) -34,98.

Ženy: 1. Ribomová, Sundlingová (Švéd.) 18:47,78, 2. Myhreová, Kalvaaová (Nor.) -4,57, 3. Gimmlerová, Rydzeková (Něm.) -5,12, 4. Joensuuová, Kaharaová (Fin.) -5,41, 5. Finková, Krehlová (Něm.) -5,46, 6. Anderssonová, Ilarová (Švéd.) -10,39, …8. Razýmová, Janatová (ČR) -22,00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy