"Peníze" za dvacet tisíc. Baluta zaplatí pokutu za gesta v utkání, které zpackal sudí

28. 11. 2019 18:10
Liberecký záložník Alexandru Baluta dostal od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 20 tisíc korun za nesportovní chování v zápase 16. kola první ligy v Plzni.
Alexandru Baluta
Alexandru Baluta | Foto: Milan Kammermayer

Baluta tam byl vyloučen, poté co obdržel dvě žluté karty během necelých tří minut.

Nejprve ho rozhodčí Zbyněk Proske napomenul ve 29. minutě poté, co záložník protestoval, že sudí nepochopitelně neudělil druhou žlutou kartu plzeňskému Romanu Hubníkovi. Druhou kartu dostal naopak chvíli nato sám Baluta po zákroku na Joela Kayambu. Liberec nakonec v oslabení prohrál 1:4.

Frustrovaný rumunský hráč si po červené kartě neodpustil gesta směrem k sudím, mimo jiné mnutím prstů naznačoval, že je duel ovlivněný penězi. Baluta už dříve dostal od disciplinárky dvouzápasový trest za vyloučení po dvou žlutých kartách a za čtvrté napomenutí v sezoně.

Sudí Proske za svůj skandální výkon dostal stop zatím do konce tohoto roku.

Olomouckým fotbalistům bude v sobotním ligovém utkání s Libercem na lavičce chybět Radoslav Látal, který jako druhý trenér v české nejvyšší soutěži pyká za čtyři žluté karty. Jako první z koučů v říjnu dostal zápasový distanc liberecký Pavel Hoftych.

Za vyloučení v uplynulém kole si jednou nezahrají slávista Lukáš Masopust a Pablo Podio ze Zlína.

Po čtvrté žluté kartě v ročníku dostali automatickou stopku na jedno utkání Mihailo Cmiljanovič z Příbrami, olomoucký Václav Jemelka, teplický Petr Mareš, Ivan Schranz z Českých Budějovic, Aleksej Tatajev z Mladé Boleslavi, sparťan Michal Trávník a Jan Vodháněl z Bohemians 1905.