Razie, kolaps, stažení kandidatury a nakonec i rezignace. Tak se vyvíjela Peltova kauza

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 6. 2017 15:56
Podívejte se v přehledu, jak vypadal poslední měsíc Miroslava Pelty. Od začátku května do 7. června strávil bývalý předseda Fotbalové asociace ČR ve vyšetřovací vazbě.
Zatčený Miroslav Pelta
Zatčený Miroslav Pelta | Foto: ČTK
Policie zasahuje na FAČR
Policie zasahuje na FAČR | Foto: Milan Kammermayer

3. května, zásah policie

V sídle FAČR na Strahově zasahovala policie, která zadržela předsedu asociace Miroslava Peltu. Vyšetřovatelé prohledávali kanceláře v souvislosti s dotacemi ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová uvedla, že Pelta byl jednou ze tří osob, jež byly obviněny ze zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy