Pelta stále zůstává v brněnské vazební nemocnici, potvrdil jeho právní zástupce

Sport Sport
16. 5. 2017 15:25
"Zastihl jste mě na cestě do Brna. Právě jedu za svým klientem," potvrdil Peltův právní zástupce Bronislav Šerák, že jeho klient stále leží ve vazební nemocnici.
Miroslav Pelta.
Miroslav Pelta. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Miroslav Pelta stále leží v brněnské vazební věznici. Reportérovi Aktuálně.cz to potvrdil Peltův právní zástupce Bronislav Šerák. Současného předsedu Fotbalové asociace ČR převezli do Brna minulý týden v noci ze středy na čtvrtek.

"Zastihl jste mě na cestě do Brna. Právě jedu za svým klientem," sdělil Šerák, ale konkrétní příčiny předsedovy hospitalizace nezveřejnil.

V Brně zajišťují provoz vězeňské nemocnice s několika pavilony. Věnují se rehabilitaci, specializovaným problémům spojených s internou, infekčním oddělením. Je tam také psychiatrický pavilon.

Šéfa jabloneckého klubu policisté zadrželi kvůli podezření z ovlivňování dotací pro sport. Společně s Peltou sedí ve vazbě také dnes už bývalá náměstkyně ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Simona Kratochvílová. Obviněna byla také Fotbalová asociace ČR jako právnická osoba. A také Zdeněk Bříza, někdejší šéf odboru sportu na MŠMT.

Radiožurnál přišel s informací, že měl Pelta ovlivňovat také složení jedenáctičlenné expertní komise, která na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy rozhodovala o rozdělení půl miliardy z investičních dotací.

"Cinknutých" mělo být dohromady 21 žádostí. Podle vyšetřovatelů ale nebyl ani jeden z celkově 50 projektů vybrán podle zákonných kritérii. České republice tak měla hypoteticky vzniknout škoda téměř půl miliardy korun. Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová ale uvedla, že žádné peníze ještě nebyly vyplaceny, takže škoda nevznikla.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Při střelbě na Jižním Městě zemřel muž, žena je vážně zraněná

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle policie se střílelo před 05:00 v Ledvinově ulici. Muž utrpěl střelné zranění hlavy, žena měla zranění břicha. "Vzhledem k povaze případu nebudeme v současné době sdělovat další informace," řekla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

před 1 hodinou

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.

Další zprávy