Pavlenka do Werderu? Zapomeňte, vzkazuje Němcům Tvrdík. Chceme do Ligy mistrů

Sport Sport
12. 6. 2017 13:40
O brankáře Slavie Jiřího Pavlenku se zajímá bundesligový Werder Brémy. Jenže šéf sešívaných brankářskou oporu pustit nechce.
Jiří Pavlenka
Jiří Pavlenka | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Loni v lednu ještě chytal za Baník, na podzim okusil poprvé reprezentaci, před pár týdny se z něj stal ligový šampion a už v srpnu by si mohl zahrát německou nejvyšší soutěž.

Pohádkový příběh Jiřího Pavlenky má ale háček. Místo sladké bundesligové tečky mu totiž šéf Slavie Jaroslav Tvrdík plánuje jiný program, a sice Ligu mistrů.

Sen o Champions League v Edenu, který sní jak firma CEFC tak její zástupce Jaroslav Tvrdík, je pro majitele klubu silnější než 60 milionů, jež za pětadvacetiletého gólmana nabízí podle serveru iDnes Werder.

"Mohu potvrdit nabídku Werderu Bremy a současně vyloučit její přijetí. Jirka Pavlenka je špičkový hráč a naší prioritou je Champions League," uvedl dnes Tvrdík na svém twitterovém účtu.

Slavia má v kádru kromě Pavlenky ještě zkušeného Přemysla Kováře a mladého Martina Otáhala. Ani jednoho z nich ovšem Pavlenka během sezony do ligové branky nepustil.

Slavii se také na začátku července vrátí z hostování v Bohemians Martin Berkovec, toho ale sužují dlouhodobé zdravotní problémy. I proto se spekuluje o tom, že v případě Pavlenkova odchodu by Slavie přetáhla z Opavy veterána Jana Laštůvku.

Během přestupního období zatím Slavia do kádru získala stopera Jakuba Jugase ze Zlína a před podpisem smlouvy je transfer Jakuba Hromady ze Sampdorie Janov.

Slavia zasáhne jako český mistr do třetího předkola Champions League, které začne prvního června. Jméno soupeře se dozví  14. července, v osudí bude mezi nenasazenými týmy.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Německé automobilky dostaly miliardovou pokutu za kartelovou dohodu

Německý kartelový úřad uložil třem velkým automobilkám BMW, Volkswagen a Daimler úhrnnou pokutu 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Podle jeho zjištění se spolu dohadovaly na cenách oceli, kterou kupovaly od dodavatelů, a porušily tak zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy