Jediná střela na branku, a gól. Pardubice ukradly na Slovácku v nastavení tři body

2. 10. 2020 21:16
V předehrávaném utkání 6. kola první fotbalové ligy prohrálo Slovácko s Pardubicemi 0:1, jedinou branku zápasu vstřelil ve čtvrté minutě nastavení Michal Surzyn.
Radost pardubických fotbalistů.
Radost pardubických fotbalistů. | Foto: Milan Kammermayer

Slovácko hrálo od 67. minuty bez vyloučeného Jana Kalabišky a doma nevyhrálo popáté za sebou. Naopak nováček dal venku první gól v sezoně a ten mu vynesl první vítězství na soupeřově hřišti. Stačila mu k tomu jediná střela na branku.

"Byla to naše hloupost, hráči v závěru nesplnili taktické pokyny," zlobil se domácí kouč Martin Svědík. "Musím uznat, že to byla šťastná výhra," řekl pardubický asistent Jiří Krejčí. Radost neskrýval ani autor gólu Surzyn: "Sláma mi to pěkně přistrčil, já jsem si to nachystal, zamířil a padlo to tam."

Úvodní minuty patřily domácímu týmu, ale mírná převaha nevedla k žádné střelecké příležitosti. Tu si naopak vypracovaly Pardubice a Brazilec Cadu v 9. minutě vystřelil těsně vedle Nemravovy branky.

Tato akce jako by setřásla ostych nováčka ze hry směrem dopředu. Pardubičtí hráči začali lépe kombinovat, dařila se jim hra na jeden dotyk. Do náznaku další šance se dostal opět Cadu, ale důrazný Kalabiška jej do zakončení nepustil. "Takhle doma hrát nemůžeme. Chyběl nám pohyb, agresivita, nesbírali jsme odražené míče," konstatoval Svědík.

Slovácko se do blízkosti Boháčovy branky dostávalo jen sporadicky. V 21. minutě prodloužil Cicilia nákop na Sadílka, ale obrana Východočechů si s tím bez potíží poradila. Tato akce charakterizovala bezradnost v ofenzivě Slovácka, z níž se domácí celek vymanil až v posledních minutách první půle.

Nebezpečně střílel Kadlec, blízko ke gólu byl Cicilia a v nastaveném čase i Hofmann, jehož hlavičku bravurně vytáhl brankář Boháč. "Tohle byly pro mě nejhorší okamžiky zápasu," prohlásil pardubický gólman.

I do druhé půle vstoupilo Slovácko aktivně. V 51. minutě vyslal Kohút do brejku Navrátila, který sice obešel Boháče, ale dostal se mimo střelecký úhel a nestihl zakončit.

Rostoucí nápor domácích zbrzdila 67. minuta, kdy Kalabiška na hranici pardubické šestnáctky fauloval jednoho z obránců. Nejprve dostal žlutou kartu, ale po zásahu videorozhodčího změnil sudí verdikt na červenou. Za protesty byl z domácí lavičky vykázán manažer Šumulikoski. "Byl to od Kalabišky nesmyslný faul," řekl Svědík.

Nevýhoda jednoho muže ale nebyla na Slovácku nijak znát, stále drželo taktovku duelu ve svých rukou. V 78. minutě přistrčil Petržela míč do šestnáctky Hellebrandovi, ale Boháč vyběhl a šanci mu zmařil. "Chtěl jsem mu dát housle, ale nevyšlo to. Byla to velká šance," litoval Patrik Hellebrand.

Pasivní hosté se dostali na dostřel až v samém závěru, ale vyneslo jim to tříbodový zisk. Ve vápně se po Slámově kolmici dostal k míči obránce Surzyn a střelou pod břevno zajistil svému týmu vítězství.

6. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - FK Pardubice 0:1 (0:0)

Branka: 90.+4 Surzyn. Rozhodčí: Hocek - Nádvorník, Dobrovolný - Rejžek (video). ŽK: Petržela, Hofmann - Surzyn. ČK: 67. Kalabiška (Slovácko). Diváci: 1980 (limit 2000 na stadionu).

Sestavy:

Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Kohút (72. Daníček) - Petržela (84. Kliment), Sadílek (46. Hellebrand), Navrátil - Cicilia. Trenér: Svědík.

Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn - Jeřábek - Cadu (67. Ewerton), Solil, Hlavatý (90. Čihák), Pfeifer (83. Petráň) - Černý (67. Sláma). Trenér: Novotný.

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech | Video: Sport