Osudy nejmladších střelců: Hvězdné kariéry, večírky i konec před třicítkou

Osudy nejmladších střelců: Hvězdné kariéry, večírky i konec před třicítkou
Nejmladším střelcem samostatné české soutěže je záložník Adam Hložek. První branku vstřelil v 16 letech, 7 měsících a 15 dnech v zápase proti Plzni. Tehdejší rekord překonal o tři dny. Ofenzivní talent Sparty je teprve na začátku své kariéry, ale už stihl vstřelit sedm ligových gólů a na devět přihrát. Pro trenéry Sparty je stabilním článkem základní sestavy.
Jen o zmiňované tři dny je druhým nejmladším střelcem Tomáš Pilík. Jeho jméno je spojené především s působením v Příbrami, za kterou svou první branku vstřelil. Do zahraničí se ale neprosadil, zkusil si jen půlroční angažmá v maďarském Honvédu. V české lize hrál technicky laděný záložník kromě Příbrami také za Baník a Brno. Momentálně působí v Jablonci.
Třetím nejmladším střelcem v lize se stal o tomto víkendu Adam Karabec. Záložník Sparty se proti Karviné trefil ve svém druhém ligovém zápase v kariéře, na hřiště vyběhl až v poslední minutě zápasu. Na svém kontě má podle oficiálních statistik jen čtyři odehrané minuty, přesto se stihl zapsat brankou.
Útočníkovi Sparty Václavu Kadlecovi se předpovídala velká budoucnost. Kariéru nastartoval výtečně. V šestnácti začal sbírat první ligové minuty a ve svém osmém zápase vstřelil gól. V 21 letech přestoupil do bundesligového Frankfurtu a hned ve druhém zápase se prosadil. Nakonec ale za celkem tři sezony v bundeslize, které přerušil hostováním ve Spartě, nastřílel jen šest gólů. Pak se stěhoval do dánského Midtjyllandu a opět zpět do Sparty. Během posledního angažmá na Letné jej provázely táhlé zdravotní problémy a letos v zimě ukončil v 28 letech kariéru. Poslední ligovou minutu si zapsal loni v březnu proti Plzni.
Foto: Milan Kammermayer
Marek Janoš Marek Janoš
2. 6. 2020 20:20
Ve víkendovém ligovém kole se gólově prosadil sparťan Adam Karabec. Jeho branka do sítě Karviné zpečetila výhru Sparty 4:1, zároveň se v 16 letech a 10 měsících zařadil jako třetí nejmladší střelec v české historii ligy. Prohlédněte si přehled hráčů, kteří v české lize skórovali před svými osmnáctými narozeninami.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Policisté zadrželi muže podezřelého z napadení na Kraví hoře

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže podezřelého z nedělního napadení v parku na Kraví hoře v Brně. Dopadli jej poblíž obchodní galerie Vaňkovka. Je podezřelý z toho, že pobodal stejně starého muže.

"V současné době probíhají úkony v trestním řízení. Podrobnosti k případu pokusu vraždy zveřejníme v blízké době," uvedla policie v tiskové zprávě. Z vyjádření vyplývá, že kriminalisté na čin nyní pohlížejí jako na pokus o vraždu, nikoliv mírněji postihované ublížení na zdraví.

Na tísňovou linku zavolal v neděli večer sám napadený. Policie na místě spustila pátrací akci, pachatele už ale na Kraví hoře nenašla. Napadeného transportovali zdravotníci do nemocnice, utrpěl bodnořezná zranění.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Další zprávy