Výhry jen pro domácí. Ve fotbalové lize slaví Boleslav, Olomouc, Karviná i Opava

22. 9. 2018 17:09
Olomouci už se dýchá lépe, souboj nejhorších týmů rozhodl jediný gól. Vstřelil ho do sítě Dukly stoper Sigmy Jemelka. Opava podruhé v brněnském azylu vyhrála, zdolala 2:0 Teplice. Karviná si poradila 4:1 s Příbramí, Boleslav vstřelila Slovácku ještě o jeden gól víc.
Radost fotbalistů Olomouce
Radost fotbalistů Olomouce | Foto: ČTK

Olomouc - Souboj dvou nejhorších celků první ligy zvládli fotbalisté Olomouce a Duklu v dnešním utkání devátého kola porazili 1:0. Jedinou branku domácích vstřelil Václav Jemelka a Hanáci díky němu zvítězili po sérii šesti porážek za sebou. V neúplné tabulce poskočili z předposlední na 14. příčku, Pražané jsou stále poslední.

Úvod zápasu patřil domácím, ale povedenou kombinaci zakončil nepovedenou střelou Zahradníček. Olomouc se ujala vedení ve 33. minutě, kdy se po rohovém kopu dorážkou prosadil Jemelka. Olomouc navíc mohla jít do kabin s vyšším vedením, jenže Sladkého rána skončila na břevně a Houska z blízka z úhlu trefil tyč.

Dukla, která v minulém kole po vítězství nad Libercem poprvé v sezoně bodovala, byla v první půli většinu času pod tlakem, Ale i Pražané mohli skórovat, avšak Holenda po rohu mířil těsně vedle, zatímco Doumbiovu ránu zlikvidoval olomoucký brankář Buchta.

Hosté do druhého poločasu nasadili Brandnera místo Doumbii, ale Olomouc byla stále nebezpečnější. Už v 48. minutě střílel těsně vedle Sladký. Chvíli na to dostal míč za obranu Plšek, ale byl tísněn obráncem, takže s jeho slabým pokusem si gólman Rada poradil.

Dukla mohla vyrovnat po hodině hry. Brandner ve vápně sklepnul míč k Holendovi, který v dobré pozici mířil trestuhodně nad. V 65. minutě byli Pražané znovu blízko ke vstřelení branky a opět to byl Holenda. Buchta však včas vyběhl a útočníka Dukly odzbrojil.

Zbývající průběh zápasu už další šance nenabídl a Olomouc si tak připsala druhé vítězství v sezoně. Dukla prohrála osmý z dosavadních devíti zápasů v ligové sezoně a zůstává poslední.

Fotbalisté prvoligového nováčka Opavy porazili v brněnském azylu v devátém kole Teplice 2:0. Slezané dosáhli ve druhém vystoupení pod vedením nového trenéra Ivana Kopeckého na první výhru, o niž se gólově postarali Tomáš Smola a Tomáš Jursa. Opava vyhrála v Brně podruhé za sebou. V minulém duelu v "domácím prostředí" porazila stejným výsledkem Jablonec.

Slepička si zlomil nohu, Příbramí to otřáslo

Karviná porazila Příbram 4:1 a po katastrofálním úvodu sezony se dotahuje na střed tabulky. Mužem utkání byl bosenský obránce Bojan Letič, který přihrál na tři góly a čtvrtý si po jeho střele dal příbramský obránce Nitrianský do vlastní sítě. Karviná vyhrála třetí z posledních čtyř zápasů, hosté hned v úvodu přišli o svého nejlepšího střelce Slepičku, jenž se zranil.

Příbram začala v Karviné svižně. Slepička v osmé minutě nebezpečně zakončoval z otočky, ale Berkovec jeho ránu vyrazil. Příbramský kanonýr se vzápětí po nevinně vypadajícím souboji uprostřed hřiště zranil, odnesli ho na nosítkách rovnou do kabiny a pak akcie hostí začaly padat. "Zatřáslo to s námi. Míra má zlomenou nohu, teď jede na operaci do Motola. Tým pak byl na hřišti otřesený," řekl příbramský trenér Josef Csaplár.

Mladá Boleslav rozstřílela 5:1 Slovácko a připravila soupeři čtvrtou porážku za sebou. Dvěma góly se na vítězství podílel nejlepší střelec soutěže ruský útočník Nikolaj Komličenko, který už v sezoně dal deset branek.

O další zásahy domácích se postarali Petr Mareš, Tomáš Přikryl a Marek Matějovský. Za hosty ve druhém poločase snižoval na 1:2 Jan Kuchta. Slovácko navíc čtyři minuty před koncem přišlo o Vlastimila Daníčka, který dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

9. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branka: 33. Jemelka. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Arnošt. ŽK: Houska, Vepřek - Bezpalec, Chlumecký, Tetour. Diváci: 2924.

Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta (71. Texl), Hála (84. Yunis) - Plšek (87. Polom). Trenér: Jílek.

Dukla: Rada - Bezpalec, Raspopovič, Ďurica, Chlumecký - Miloševič, Doumbia (46. Brandner), Tetour, Bilovský (80. Douděra) - Holenda, Djuranovič (67. Schranz). Trenér: Skuhravý.

MFK Karviná - 1. FK Příbram 4:1 (2:0)

Branky: 22. Budínský, 29. Wágner, 53. Nitrianský vlastní, 86. Moravec - 46. Mingazov. Rozhodčí: Marek - Paták, Polák. ŽK: Wágner - Soldát, Skácel, Voltr, Nitrianský, Mertelj. Diváci: 2814.

Karviná: Berkovec - Čolič, Panák, Janečka, Moravec - Mertelj, Budínský (80. Ramirez) - Ba Loua (72. Guba), Lingr (52. Smrž), Letič - Wágner. Trenér: Nádvorník.

Příbram: Švenger - Soldát (70. Pejša), Nitrianský, Tregler, Skácel (46. Mingazov) - Průcha, Květ - Hlúpik, Fantiš, Antwi - Slepička (11. Voltr). Trenér: Csaplár.

SFC Opava - FK Teplice 2:0 (1:0)

Branky: 27. Smola, 62. Jursa. Rozhodčí: Jílek - Antoníček, Kotalík. ŽK: Zavadil - Jindráček, Vondrášek. Diváci: 986.

Opava: Šrom - Simerský, Schaffartzik, Svozil - Hrabina, Zavadil (81. J. Řezníček), Jursa, Kuzmanovič (78.Janetzký), Zapalač - Kayamba - Smola (66. Puškáč). Trenér: Kopecký.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Ljevakovič - Hyčka (46. Jindráček), Kučera, Žitný (75. Trubač), Moulis - Vaněček (63. Hora). Trenér: Šmejkal.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 5:1 (1:0)

Branka: 80. a 89. z pen. Komličenko, 28. Mareš, 55. Přikryl, 83. Matějovský - 65. Kuchta. Rozhodčí: Lerch - Koval, Melichar. ŽK: Mareš, Daníček - Krejčí. ČK: 86. Daníček. Diváci: 2110.

M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Hůlka, Keresteš - Přikryl (85. Džafič), Takács, Ladra (76. Matějovský), Mareš, Konaté (31. Diviš) - Komličenko. Trenér: Weber.

Slovácko: Daněk - Juroška, Krejčí, Šimko, Reinberk (46. Sadílek) - Kalabiška (79. Zajíc), Janošek, Havlík, Daníček, Rezek - Kubala (57. Kuchta). Trenér: Kordula.