Olomouc bojuje v Evropě, v lize se jí nedaří. Bili jsme se jako děti ve druhé třídě, naštvalo Jílka

Marek Janoš Marek Janoš
12. 8. 2018 19:42
Sigma má po čtyřech kolech Fortuna:ligy na kontě jen tři body. Primárním cílem je teď Evropa, ale ligu nechceme vypustit, říkají Hanáci.
Trenér Olomouce Václav Jílek.
Trenér Olomouce Václav Jílek. | Foto: Milan Kammermayer

Uherské Hradiště - Olomouc podruhé za sebou ve Fortuna:lize prohrála. V zápase se Slováckem hrála vyrovnanou partii, ale dostala lekci z produktivity.

Většinu zápasu byla Sigma aktivnější, měla více střel než Slovácko i herní převahu. Jenže nakonec prohrála 1:3. "Naprosto zbytečně jsme ztratili body, měli jsme uhrát minimálně remízu," cedil mezi zuby zklamaný olomoucký trenér Václav Jílek.

"Měl jsem trochu starost, že se po Evropské lize nedokážeme přepnout do ligového režimu. Start nám ale vyšel skvěle. Jenže jsme neproměnili žádnou ze tří gólových šancí," mrzelo Jílka.

Slovácko se potom dostalo do zápasu a po rohovém kopu díky Stanislavu Hofmannovi vstřelilo vedoucí branku.

Nicméně ve druhém poločase domácí ztratili iniciativu a byla to opět Sigma, kdo byl aktivní. "Byli jsme lepší," věděl záložník David Houska, který devět minut po startu druhého poločasu srovnal střelou k tyči.

Olomouc poté pokračovala v aktivní hře a měla příležitosti zlomit zápas na svou stranu. Jenže po nevyužitých šancích se stal opak.

Domácí vystihli nepřesnou rozehrávku a po centru Jurošky vrátil vedení na stranu Slovácka hlavou Lukáš Sadílek. "Ve druhém poločase jsme byli lepší, ale darovali jsem jim zbytečně gól," litoval Houska. "Druhý poločas byl naprosto v naší režii, ale fatálně jsme selhali v individuálních rozhodnutích," přitakal mu trenér Jílek.

Dva góly dostala Olomouc po standardních situacích. Na 3:1 totiž zvyšoval krátce před koncem po rohovém kopu druhou brankou v zápase Hofmann. "Bránili jsme zónově, ale nevyšlo to," poukázal stoper Václav Jemelka na fakt, že před zápasem s Uherským Hradištěm hosté změnili způsob bránění standardních situací.

"Beru to na sebe. Udělali jsme změnu, která se neukázala šťastná. Zároveň jsme se ale v některých situacích chovali jako děti ve druhé třídě," mrzelo trenéra hostů Jílka. Myslel neproměňování šancí a také chyby v obraně.

Jílek udělal oproti utkání předkola Evropské ligy s Kajratem Almaty čtyři změny v základní sestavě. "Chtěli jsme vytížit i další hráče, protože zápas ve čtvrtek je pro nás hodně důležitý," vysvětlil olomoucký trenér. Hráči při zápase výraznější únavu nepociťovali.

Odveta v Kazachstánu čeká Sigmu ve čtvrtek. "Čeká nás dlouhá cesta a bude to nepříjemné. Musíme dát hlavy nahoru a postoupit," ví záložník Houska. Olomouc si veze z prvního zápasu předkola příznivý náskok 2:0.