Odložený útočník se v Jablonci prostřílel až do reprezentace. Na Slavii jsem nezanevřel, říká Tecl

Jiří Škuba Jiří Škuba
5. 10. 2017 6:18
Měl výrazný vliv na úspěšný finiš fotbalistů Slavie za titulem, ale ani to nic nezměnilo na nepříjemném faktu, že se Stanislav Tecl v Edenu stal přebytečným. Sedmadvacetiletý útočník se v srpnu vrátil do "svého" Jablonce a začal střílet jeden gól za druhým. Dokonce se objevil v reprezentačním výběru Karla Jarolíma, byť jen jako náhradník.
Stanislav Tecl
Stanislav Tecl | Foto: ČTK

Praha - Doma je doma. Útočníkovi Stanislavu Teclovi návrat do Jablonce náramně svědčí. V sedmi zápasech nastřílel šest gólů, ale do Slavie, která ho v létě poslala pryč, výčitky nesměruje. "Ne, nic jim nezazlívám," říká.

Ještě v květnu byl v Edenu (respektive na Strahově) za hrdinu, to když dvěma góly v posledním zápase sezony pomohl sestřelit Brno a odstartovat mistrovské oslavy. Jenže uběhlo léto a Stanislav Tecl se ocitl mimo soupisku. Prohrál interní minisouboj s Mickem van Burenem, který si setrvání v týmu vykopal především svým výkonem v utkání proti Nice.

Volba nového dresu proběhla bleskurychle, mluvilo se o zahraničí, ale konkrétní nabídku na stůl dal kromě Jablonce ještě Zlín. V návratu na sever Čech sehrálo roli především to, že Tecl prostředí stadionu Střelnice velmi dobře zná, navíc má v sousedním Liberci byt.

"Rozhodl jsem se hlavně kvůli rodině. Bylo jednodušší jít sem než se zase stěhovat přes celou republiku. Zvlášť když nevíme, co bude za rok," říká.

Vůči Slavii žádnou hořkost necítí. "Jsem hlavně rád, že jsem tam mohl toho půl roku být. Ve fotbale se těžko plánuje něco dopředu a s tím, že jsem z Edenu musel odejít, nemám vůbec žádný problém," tvrdí.

Rodák z Jindřichova Hradce se neprobil přes veleúspěšný útočný dvojblok Milan Škoda, Muris Mešanovič. "Dali v sezoně spoustu gólů a pomohli k titulu. Bylo v pořádku, že dál dostávali prostor kluci, kteří to vykopali. Šance, že budu v nominaci na zápasy, byly malé. Proto bylo lepší jít na hostování. A to zatím plní moje očekávání stoprocentně," říká Tecl.

Kvůli nabitému kádru odkopal své slávistické angažmá na pravé straně zálohy, také proto se nemohl v Edenu naplno ukázat. Jenže hned v prvním zápase za Jablonec se postavil opět na pravé křídlo. A v dalším taky.

"Když jsem se s trenérem Kluckým po mém příchodu bavil, říkal jsem mu, že raději hraju v útoku. Ale je pravda, že v Teplicích i proti Dukle jsem měl defenzivních úkolů minimum, tím mi to kouč usnadnil," pochvaloval si fotbalista, který se do profesionálního fotbalu podíval v Jihlavě, ale dva a půl roku odehrál například v Plzni.

Ve třetím zápase se už postavil na hrot. Dal gól, stejně tak v Ostravě, "své" Jihlavě pak nasázel hned dva. "Čím to je, že se mi tak daří? Hlavně tím, že nastupuju v útoku," přitakává sám Tecl. 

A daří se dokonce tak, že ho do svého seznamu vyvolených zahrnul i reprezentační kouč Karel Jarolím, když skládal nominaci pro dvojzápas v Ázerbájdžánu a proti San Marinu. "Určitě to člověka pozitivně nakopne," tvrdí útočník.

A co bude příští rok? Návrat do Slavie, odchod do zahraničí nebo třeba setrvání v Jablonci? "Zatím o tom nepřemýšlím. Až přijde čas, sedneme si na to s manažerem panem Paskou. A uvidíme, jestli bude zájem ve Slavii nebo někde jinde."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy