Slavia v euforii. Jednoznačnou prioritou je teď Liga mistrů, burcuje šéf Tvrdík

Marek Janoš Marek Janoš
26. 5. 2019 19:04
Slavia v posledním kole nadstavby Fortuna:Ligy převzala pohár pro mistra a zahájila mohutné oslavy se svými fanoušky. Po utkání ovšem už klíčoví muži současné Slavie trenér Jindřich Trpišovský a šéf klubu Jaroslav Tvrdík vyhlíželi do budoucnosti. Upínají se k postupu do základní skupiny Ligy mistrů.
Jindřich Trpišovský s pohárem
Jindřich Trpišovský s pohárem | Foto: ČTK

Jaké máte pocity bezprostředně po převzetí titulu?

Jindřich Trpišovský: Jsem šťastný, že je tu s námi Jarda (Tvrdík). Bavíme se o nás, ale ten základní strůjce toho, co můžeme zažívat, je pan Tvrdík. Málokdo dokázal za tři a půl roku působení ve fotbale to, co on. Vše, čeho jsme dosáhli, je jen vyvrcholením toho, co začalo před časem. Musíme mu poděkovat, že to on umožnil rozvoj Slavie do dnešní podoby. A doufám, že to není konečná, že toho ještě hodně dokážeme.

Jaké budou oslavy? Dvakrát jste je museli mírnit… 

Jindřich Trpišovský: Hráči si zaslouží obrovskou pochvalu. Dokázali se na ty zápasy nachystat a dokázali to i na tohle derby. Nevím, jak dopadly ostatní zápasy, ale nechtěli jsme na konci mít stejně bodů jako druhý. Měli jsme obrovskou motivaci. Něco hráči oslavili, ale vždycky se na zápas dokázali připravit. Klobouk dolů. Jsem šťastný, že jsme zápasy nechtěli prohrát. Nikdo nechce prohrát poslední zápas sezony, byl plný stadion. Já jsem včera na tréninku taky nechtěl prohrát poslední bago. Každý se chce rozloučit hezky. Nejsem přeborník ve slavení, nechám to na klucích.

Co vás čeká dál? Je tím cílem Liga mistrů a je výhoda, že jdete do čtvrtého předkola? 

Jindřich Trpišovský: Liga mistrů je obrovská motivace. Obrovská výhoda je, že jsme o kolo dál než loni. Tým je o hodně zkušenější a je dál na své cestě. Přes léto na to budeme myslet a budeme myslet i na obhajobu titulu. Všichni máme sen dostat se do Ligy mistrů. Rozhodne to jeden dvojzápas, ale v Evropě jsme si ukázali, že dokážeme hrát s každým týmem. Bude to o souběhu různých věcí. Je to otázka soupeře, formy, i toho, jak se hráči vrátí z nároďáku. Postup do Ligy mistrů by byl famózním završením této sezony. Je to náš velký cíl.

Jaroslav Tvrdík: Jednoznačně je náš sen a cíl postup do Champions League a k tomu budeme upínat veškerou pozornost. První polovina našeho roku byl cíl dostat se daleko v Evropské lize. Jednoznačně prioritou druhé poloviny roku je náš postup do základní skupiny. 

Klíčovým hráčem při úspěchu byl Tomáš Souček. Byl tohle jeho poslední zápas za Slavii? 

Jaroslav Tvrdík: Tak tohle mě taky zajímá… 

Jak jste prožívali první vteřiny po závěrečném hvizdu?

Jindřich Trpišovský: Měl jsem radost, že jsme vyhráli, nikdy jsem nevyhrál ligové derby, což mi předhazoval Tomáš Syrovátka. Chtěl jsem to konečně prolomit a udržet klíč od Prahy. Chtěli jsme to zvládnout, ale v závěru už bylo vidět, že jsme měli náročný program. Sparta měla v posledních osmi minutách lepší pohyb. Měl jsem tedy radost, že jsme to dotáhli do konce a vyhráli zápas.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy