Obrat sparťanů, přesilovka a pryštící emoce Příbrami. Tak Letenští nechali vedení Plzni

Emmanuel Antwi vyrovnal na 2:2 a Příbram díky němu získala v Praze bod.
Sparťané nastoupili v pátém kole české ligy proti dosavadnímu překvapení soutěže, nováčkovi z Příbrami. Miroslav Slepička (na snímku) měl jako exsparťan o motivaci postaráno.
A také se brzy dočkal gólu. Rozhodčí Franěk neposoudil pád Šurala ve vápně jako penaltový, ligová kometa Jan Matoušek předložil míč Slepičkovi, a ten prostřelil Nitu.
Guélor Kanga byl na hřišti znovu často vidět.
Josef Šural se rve v souboji s Jaroslavem Treglerem.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
19. 8. 2018 22:10
Sparťané v duelu s Příbramí rychle prohrávali, nepříznivý vývoj otočili, hráli v početní výhodě, ale uhráli pouze remízu 2:2. Tým trenéra Josefa Csaplára potvrdil, že je štikou ligy, a výsledkem udělal radost také vedoucí Plzni. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy