Oba góly Sparty byly neregulérní, řekl kouč Hradce. Nechápal, jak to VAR mohl nevidět

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 10. 2022 22:50
Trenér fotbalistů Hradce Králové Miroslav Koubek označil obě branky Sparty, díky kterým navzdory oslabení porazila jeho tým v 10. kole první ligy 2:1, za neregulérní.
Trenér Hradce Miroslav Koubek
Trenér Hradce Miroslav Koubek | Foto: Milan Kammermayer

Nechápal především druhý inkasovaný gól, jemuž podle dostupných záběrů předcházel ofsajd střelce Jana Kuchty po pravděpodobné teči Ladislava Krejčího mladšího. Reprezentační útočník s tím nesouhlasil.

"Obě branky Sparty jsou neregulérní. První je situace, na kterou si (tady) stěžoval už pan Vrba (trenér Ostravy), že je obrácený roh. Žádný roh není, to se opakuje, a druhá branka je ofsajd," shrnul Koubek na tiskové konferenci.

Kuchtovu trefu hlavní sudí Lukáš Nehasil dlouho konzultoval s videorozhodčím Václavem Štěrbou, nakonec však svůj původní verdikt nezměnil.

"Všichni to vidí a VAR to nevidí, tak tomu nerozumím. To je pro mě nepochopitelné," divil se Koubek.

"VAR je technická pomůcka a ovládají ho lidé. Ten člověk se zmýlil. Mě tohle téma unavuje. Selský rozum to vidí a školení lidé ne. Nechtěl jsem takový být, ale hořkost prostě cítím," prohlásil jednasedmdesátiletý kouč, který v minulosti ve Spartě hrál a dělal tam asistenta.

Podle Kuchty platila jeho premiérová ligová branka za Spartu správně. "Viděl jsem tu situaci tak, že Láďa Krejčí to netečoval. Maximálně to před ním nebo po něm tečoval (hráč Hradce Štěpán) Harazim," přišel s pozoruhodným výkladem.

Přitom podle záběrů se Harazim, připravený centr hlavou odvrátit, míče nedotkl právě proto, že Krejčí změnil jeho dráhu letu. "Situace byla sporná, za mě ale regulérní gól, proto platil, a proto jsme vyhráli," stál si za svým pětadvacetiletý útočník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy