Oba góly beru na sebe, smutnil slávistický obránce Bořil. Obhajoba titulu je ale prý ještě reálná

ČTK ČTK
22. 10. 2017 21:47
Slávistický fotbalista Jan Bořil vzal oba inkasované góly při porážce 1:2 s Libercem na sebe. Nejprve neuhlídal v 35. minutě Romana Potočného a poté v druhé půli po jeho ruce Slovan z penalty zvýšil.
Janem Bořilem v zápase cloumaly emoce
Janem Bořilem v zápase cloumaly emoce | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Červenobílí utrpěli první ligovou porážku po 36 zápasech a na vedoucí Plzeň ztrácejí po jedenácti kolech už jedenáct bodů, ale šestadvacetiletý krajní obránce boj o obhajobu titulu nevzdává.

"Prohráli jsme po dlouhé době, to se prostě ve fotbale stává. Jednou jste nahoře, jednou dole. Prostě se to stalo, víme, že jsme dneska neodehráli zrovna super zápas. Myslím, že do dalších zápasů se poučíme," řekl novinářům Bořil.

"Připravovali jsme se jako na každý zápas. Měli jsme dost šancí, abychom dali gól. To jsme nevyužili a po mých hrubkách jsme inkasovali. Prostě dva góly jdou za mnou. Dvě hrubky a oni je potrestali," dodal Bořil.

Reprezentační obránce byl smutným hrdinou utkání. V 35. minutě nezabránil gólové hlavičce Potočného po centru. "Myslím, že jsme rozehráli balon od gólmana. Mohli jsme to dát nahoru, už jsem běžel nahoru, že dají třeba diagonální pas. Jenže přišla ztráta, Liberec to dal na jeden dotek, centr a už jsem hráče nezachytil. Moje chyba, že jsem ho neuhlídal," uvedl Bořil.

V 72. minutě pak zastavil rukou ve vápně přihrávku libereckého Martina Graiciara a Miloš Bosančič z penalty zvýšil. "Byla to ruka, šel jsem do skluzu, chtěl jsem to trefit nohou nebo tělem. Že to byla ruka, to byla náhoda. I kdybych stál, za mnou byl stejně hráč a mohl to uklízet do prázdné branky," uvedl Bořil.

Slavia doma v lize prohrála téměř na den přesně po dvou letech a její ztráta na vedoucí Plzeň je už hrozivých jedenáct bodů. "Ještě je o co hrát. Před rokem s námi taky nikdo nepočítal a vyhráli jsme titul. Takže my určitě nechceme říkat, že na to nemáme, nebo že na to prdíme. Naopak. Ještě bude další půlka sezony a není nikde napsáno, že Plzeň bude vyhrávat každý zápas," dodal Bořil.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy