Chybí nám zkušenosti, o Oscarovi jsme někdy deset minut nevěděli, všiml si Trpišovský

Marek Janoš Marek Janoš
2. 3. 2020 6:25
Fotbalová Slavia v úvodních třech jarních kolech dvakrát prohrála a její náskok na druhou Plzeň se na čele tabulky ztenčil o šest bodů. Trenér lídra Jindřich Trpišovský připustil, že v nedělním zápase proti Slovácku chyběli jeho týmu zkušení hráči.
Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský | Foto: Milan Kammermayer

Ve dvou venkovních jarních zápasech nezískala Slavia ani bod a v posledním zápasem před derby se Spartou podlehla Slovácku 0:2. Pražany trápí po neuspokojivých výsledcích především herní projev.

Podle Trpišovského tkví problém i v absencích zkušených hráčů. Z týmu odešli v zimě Milan Škoda, Tomáš Souček a Josef Hušbauer, před zápasem v Uherském Hradišti navíc Slavia dočasně přišla také o Jana Bořila a Petra Ševčíka.

"Absencemi se nám to ztížilo. Musí hrát všichni tak, jako hráli na podzim. Potřebujeme, aby hráči dokázali strhnout mužstvo ve chvíli, kdy se mu nedaří," hodnotil Trpišovský. "Pro venkovní zápasy je důležité, abychom hráli trochu bezpečněji, nesmíme soupeře pustit do vedení," přemítal.

Slavii se nepodařilo od chvíle, kdy v prvním poločase inkasovala z kopačky Milana Petržely, dostat domácí pod souvislejší tlak. Ten nepřišel ani v samotném závěru.

"Ke konci jsme už nebyli nebezpeční a dostali jsme ještě jeden gól. Výkon ve druhém poločase byl hrozně málo na to, abychom tu dokázali bodovat," konstatoval Trpišovský.

Právě po změně stran byl nedostatek zkušených hráčů nejviditelnější. "U venkovních zápasů záleží na tom, jak se duel vyvíjí. Výkon některých hráčů jde dolů, když se třeba něco nepodaří, když inkasujeme gól nebo ztratíme balon," všiml si kouč Pražanů a hned dal příklad: "Bylo vidět na Oscarovi, že když měl dobrou věc, tak ho pět minut bylo plné hřiště. A když se mu něco nepovedlo, tak jsme o něm deset minut nevěděli."

Řešení? Hráči podle něho potřebují v českém velkoklubu nabrat zkušenosti. "Musí si zvyknout na Slavii, na zvýšenou motivaci soupeřů. Tím si prošli všichni," uvědomoval si Trpišovský.

K tomu ovšem bude potřebovat především čas. "To bude chvíli trvat. Nových hráčů je tu dost, proti Slovácku to byla větší polovina sestavy," spočítal.

"Absence zkušených hráčů hraje v průběhu zápasu roli. Když probíhá takto, tak je to o tom vzít situaci na sebe a pomoct týmu. Každá těžká situace je pro mentálně odolné a zkušenější hráče jednodušší než pro ty, kteří mají první, druhý, třetí start v lize nebo za Slavii," uzavřel Trpišovský.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy