Norsko, nebo dokonce Austrálie? O Filla je zájem, potvrzuje agent, Teplice ho ale chtějí udržet

David Janeczek David Janeczek
31. 5. 2017 13:55
Teplický klíčový fotbalista Martin Fillo už si během kariéry zahraniční angažmá vyzkoušel, ale po povedené sezoně si může ještě cizí jazyk znovu oprášit. "O Martina je zájem v Norsku, kde už v minulosti působil, ale také třeba v Austrálii," říká hráčův agent Pavel Zíka. Teplice ale jednatřicetiletého ofenzivního fotbalistu pustit nehodlají.
Martin Fillo.
Martin Fillo. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Martin Fillo prožil v Teplicích parádní sezonu. Osm ligových branek a ocenění pro nejlepšího záložníka sezony. Výkonů jednatřicetiletého křídelníka si všiml i reprezentační trenér Karel Jarolím.

"Mrzí mě, že Martin kvůli zdravotním problémům přišel o nominaci do reprezentace," smutnil Pavel Zíka, tedy agent fotbalisty se zkušenostmi z norské ligy. 

Sportovní forma hráče, který v Česku působil v Plzni, Mladé Boleslavi, Příbrami a Teplicích, naplno rozkvetla během jarní části ligy, kdy během třinácti ligových zápasů vstřelil šest branek a přidal tři asistence.

Není tedy divu, že se o zkušeného fotbalistu začaly zajímat zahraniční kluby. "Martin hrával velmi dobře v Norsku, takže registrujeme o něj zájem z Norska ale třeba i z Austrálie. Uvidíme, jak se k tomu postaví Teplice," pokračoval Zíka, který však dodává, že jednání jsou zatím v počáteční fázi.

"Na Martina Filla ještě do klubu žádná konkrétní nabídka nepřišla. Našim zájmem je samozřejmě, aby Martin v Teplicích zůstal. Neradi bychom pouštěli jednu z hlavních opor týmu," zdůraznil tiskový mluvčí teplického klubu Martin Kovařík.

Teplice hrály v právě skončené sezoně do posledního kola o evropské poháry, ale domácí prohra s Duklou Praha zničila naději na předkola Evropské ligy. Navíc Fillovi končí na severu Čech za rok smlouva. Klub se ale zpeněžit svou největší oporu nechystá.

"Pokud to jen trošku půjde, tak Teplice nebudou chtít nikoho uvolňovat. Pokud možno, tak bychom chtěli tým ještě zkvalitnit a rozšířit, ale minimálně chceme udržet tým pohromadě," dodal Kovařík.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy