Norsko, nebo dokonce Austrálie? O Filla je zájem, potvrzuje agent, Teplice ho ale chtějí udržet

David Janeczek David Janeczek
31. 5. 2017 13:55
Teplický klíčový fotbalista Martin Fillo už si během kariéry zahraniční angažmá vyzkoušel, ale po povedené sezoně si může ještě cizí jazyk znovu oprášit. "O Martina je zájem v Norsku, kde už v minulosti působil, ale také třeba v Austrálii," říká hráčův agent Pavel Zíka. Teplice ale jednatřicetiletého ofenzivního fotbalistu pustit nehodlají.
Martin Fillo.
Martin Fillo. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Martin Fillo prožil v Teplicích parádní sezonu. Osm ligových branek a ocenění pro nejlepšího záložníka sezony. Výkonů jednatřicetiletého křídelníka si všiml i reprezentační trenér Karel Jarolím.

"Mrzí mě, že Martin kvůli zdravotním problémům přišel o nominaci do reprezentace," smutnil Pavel Zíka, tedy agent fotbalisty se zkušenostmi z norské ligy. 

Sportovní forma hráče, který v Česku působil v Plzni, Mladé Boleslavi, Příbrami a Teplicích, naplno rozkvetla během jarní části ligy, kdy během třinácti ligových zápasů vstřelil šest branek a přidal tři asistence.

Není tedy divu, že se o zkušeného fotbalistu začaly zajímat zahraniční kluby. "Martin hrával velmi dobře v Norsku, takže registrujeme o něj zájem z Norska ale třeba i z Austrálie. Uvidíme, jak se k tomu postaví Teplice," pokračoval Zíka, který však dodává, že jednání jsou zatím v počáteční fázi.

"Na Martina Filla ještě do klubu žádná konkrétní nabídka nepřišla. Našim zájmem je samozřejmě, aby Martin v Teplicích zůstal. Neradi bychom pouštěli jednu z hlavních opor týmu," zdůraznil tiskový mluvčí teplického klubu Martin Kovařík.

Teplice hrály v právě skončené sezoně do posledního kola o evropské poháry, ale domácí prohra s Duklou Praha zničila naději na předkola Evropské ligy. Navíc Fillovi končí na severu Čech za rok smlouva. Klub se ale zpeněžit svou největší oporu nechystá.

"Pokud to jen trošku půjde, tak Teplice nebudou chtít nikoho uvolňovat. Pokud možno, tak bychom chtěli tým ještě zkvalitnit a rozšířit, ale minimálně chceme udržet tým pohromadě," dodal Kovařík.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Přístroje v benešovské nemocnici ochromil počítačový virus, pacienti musí jinam

Provoz benešovské nemocnice ochromil počítačový kryptovirus, který v noci na středu napadl nemocniční počítačový systém. Nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace jsou zrušené.

Nemocnice žádá pacienty, aby si k návštěvě vybrali jiné zařízení, řekl mluvčí nemocnice Petr Ballek. Akcionářem nemocnice je Středočeský kraj.

Událost nastala ve 02:50, na nápravě intenzivně pracují IT specialisté. "V současné době je významně omezen provoz nemocnice. Nelze spustit žádný laboratorní ani jiný přístroj včetně počítačové sítě," uvedl Ballek před 07:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy