Norsko, nebo dokonce Austrálie? O Filla je zájem, potvrzuje agent, Teplice ho ale chtějí udržet

David Janeczek David Janeczek
31. 5. 2017 13:55
Teplický klíčový fotbalista Martin Fillo už si během kariéry zahraniční angažmá vyzkoušel, ale po povedené sezoně si může ještě cizí jazyk znovu oprášit. "O Martina je zájem v Norsku, kde už v minulosti působil, ale také třeba v Austrálii," říká hráčův agent Pavel Zíka. Teplice ale jednatřicetiletého ofenzivního fotbalistu pustit nehodlají.
Martin Fillo.
Martin Fillo. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Martin Fillo prožil v Teplicích parádní sezonu. Osm ligových branek a ocenění pro nejlepšího záložníka sezony. Výkonů jednatřicetiletého křídelníka si všiml i reprezentační trenér Karel Jarolím.

"Mrzí mě, že Martin kvůli zdravotním problémům přišel o nominaci do reprezentace," smutnil Pavel Zíka, tedy agent fotbalisty se zkušenostmi z norské ligy. 

Sportovní forma hráče, který v Česku působil v Plzni, Mladé Boleslavi, Příbrami a Teplicích, naplno rozkvetla během jarní části ligy, kdy během třinácti ligových zápasů vstřelil šest branek a přidal tři asistence.

Není tedy divu, že se o zkušeného fotbalistu začaly zajímat zahraniční kluby. "Martin hrával velmi dobře v Norsku, takže registrujeme o něj zájem z Norska ale třeba i z Austrálie. Uvidíme, jak se k tomu postaví Teplice," pokračoval Zíka, který však dodává, že jednání jsou zatím v počáteční fázi.

"Na Martina Filla ještě do klubu žádná konkrétní nabídka nepřišla. Našim zájmem je samozřejmě, aby Martin v Teplicích zůstal. Neradi bychom pouštěli jednu z hlavních opor týmu," zdůraznil tiskový mluvčí teplického klubu Martin Kovařík.

Teplice hrály v právě skončené sezoně do posledního kola o evropské poháry, ale domácí prohra s Duklou Praha zničila naději na předkola Evropské ligy. Navíc Fillovi končí na severu Čech za rok smlouva. Klub se ale zpeněžit svou největší oporu nechystá.

"Pokud to jen trošku půjde, tak Teplice nebudou chtít nikoho uvolňovat. Pokud možno, tak bychom chtěli tým ještě zkvalitnit a rozšířit, ale minimálně chceme udržet tým pohromadě," dodal Kovařík.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy