Ngadeu jedná s Fulhamem. Slavia za kamerunského obránce dostane přes sto milionů

ČTK Sport ČTK, Sport
31. 1. 2019 13:40
Obránce Michael Ngadeu by mohl ze Slavie odejít do anglické ligy. Kamerunský stoper dostal svolení jednat s předposledním týmem Premier League Fulhamem. Osmadvacetiletý fotbalista proto dnes odcestoval ze soustředění v Portugalsku do Londýna k jednání o smlouvě.
Michael Ngadeu
Michael Ngadeu | Foto: Milan Kammermayer

"V noci ze středy na čtvrtek poslal (Fulham) na Michaela nabídku v rámci výstupní klauzule," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel vedoucího celku české ligy Jan Nezmar. Částka, za kterou může být Ngadeu z Edenu vykoupen, by se měla pohybovat kolem 4,5 milionu eur (asi 116 milionů korun).

"Současně probíhají také jednání mezi oběma kluby. Přestupní termín v Anglii končí dnes o půlnoci, do té doby tak musí být přestup uzavřen, nebo neuzavřen," přidal Nezmar na adresu stopera, který se od příchodu do Prahy v květnu 2016 vypracoval v jednu z opor Slavie.

V české nejvyšší soutěži za červenobílé Ngadeu odehrál celkem 63 zápasů a dal sedm branek, když jednou dokonce zaznamenal i hattrick. Za Slavii nastupoval také v Evropské lize, ve které byl dvakrát zvolen do nejlepší jedenáctky kola. Na kontě má dvacet startů za Kamerun, s nímž ovládl předloňské mistrovství Afriky a byl vybrán do sestavy šampionátu.

Fulhamu patří v tabulce anglické ligy předposlední místo a na příčky zajišťující záchranu ztrácí po 24 kolech šest bodů.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy