V Teplicích sněžilo, potom zapršelo. Podmáčené hřiště znemožnilo zápas s Libercem

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 2. 2020 14:03
Sobotní zápas 23. kola fotbalové ligy mezi Teplicemi a Libercem byl kvůli nezpůsobilé hrací ploše odložen. Po dohodě klubů se utkání uskuteční ve středu 11. března od 17 hodin.
Letecký pohled na fotbalový stadion Na Stínadlech v Teplicích
Letecký pohled na fotbalový stadion Na Stínadlech v Teplicích | Foto: ČTK

Po prohlídce hřiště o tom rozhodli hlavní rozhodčí Emanuel Marek a delegát Ivo Chytil. O náhradním termínu zatím nebylo rozhodnuto.

Nezpůsobilost trávníku na Stínadlech způsobilo husté sněžení v kombinaci s deštěm, kvůli kterému je trávník silně podmáčený. Podle klubového webu nepomohlo několik dní zapnuté vyhřívání pod hrací plochou ani práce údržby stadionu od brzkých ranních hodin.

"Vzhledem k podmáčení hrací plochy nebylo možné sníh odklidit těžkou technikou. Údržba stadionu ho sice dokázala pomocí lehčích strojů alespoň částečně odklidit, ale i přesto byla hrací plocha natolik podmáčená, že není možné utkání odehrát," uvedl teplický klub na svém webu.

Vynucená pauza přijde vhod spíš Teplicím, protože tým trenéra Stanislava Hejkala prohrál oba dosavadní jarní duely a v obou dostal tři branky. Proti Liberci, který naopak v obou utkáních po zimní pauze zvítězil, by navíc domácím chyběli kvůli trestu za karty nejlepší střelec Jakub Mareš a záložník Lukáš Mareček.

S nočním sněžením se musely vypořádat i další ligové kluby. V Jablonci i Příbrami, kde podle klubového webu napadlo deset centimetrů sněhu, však rozhodčí označili trávníky za způsobilé. Na severu Čech se představí druhá Plzeň, zatímco u Litavky nastoupí Mladá Boleslav.

 

Právě se děje

Další zprávy