Nemohli jsme dopustit, aby tady Plzeň slavila titul, oddechl si slávista Tecl

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu
Pavel Vrba a jeho plzeňští svěřenci ještě nemají vyhráno. Ve šlágru ligového jara padli se Slavií v Edenu 0:2.
A co hůř, Slavia byla jednoznačně lepším týmem.
Fanoušci tak konečně mohli vidět v praxi "totální fotbal", který v zimě sliboval nový kouč Jindřich Trpišovský.
Trpišovský vyhrál ve své trenérské kariéře nad Plzní vůbec poprvé.
Foto: Tomáš Liška
Jiří Škuba Jiří Škuba
5. 5. 2018 22:37
Jeden gól dal, druhý tak napůl. Slávistický útočník Stanislav Tecl se největší měrou postaral o to, že jeho bývalý klub odjíždí z Edenu bez bodu.

Přejeli jste Plzeň jednoznačným způsobem. Jaké jsou vaše pocity?

Radost a velká úleva. Nechtěli jsme dopustit, aby Plzeň slavila titul před našimi fanoušky, kteří si něco podobného nezaslouží. Jsem rád, že jsme to zvládli. Když si představím, že by tu teď Viktoriáni slavili titul… Moc příjemné by to asi nebylo.

Čím to bylo, že jste v zápase s lídrem tabulky byli tak dominantní?

Na Plzeň jsme byli dobře nachystaní, od začátku jsme na ni vlítli. Výkon Viktorky hodnotit nechci, ale dá se říct, že jsme je donutili, aby hráli takhle.

Byl jste u obou gólů, ale ten první vám nakonec připsán nebyl. Mrzí vás to?

Nemrzí. Já jsem rád, že vůbec padl. Určil ráz utkání. Ani nemám dojem, že by byl můj. Balon jsem trefil někomu do nohy, asi Míšovi (Ngadeuovi), myslel jsem, že to byl jeho gól.

Ale ten druhý už byl bez diskuze výš. Navíc jste ho zakončil jako mazák… 

Věk už bych na to měl, ale zatím se mi to nedaří moc často (smích). Šli jsme do rychlého brejku, dostal jsem pěknou nahrávku od Jardy Zmrhala, Matúš vyběhl hodně rychle a nezbývalo, než si ho obhodit.

Navíc jste v 75. minutě dostal do zajímavého úniku, kdy jste sám upaloval na branku. Po souboji s Davidem Limberským jste však skončil na zemi a rozhodčí Franěk nejdříve ukázal na penaltu, aby ji pak po prozkoumání videa odvolal. Rozhodl správně? 

Ano. Hned jsem věděl, že to penalta nebude.

Dvacet minut před tím jste už jednu kopali, ale Stoch ji neproměnil. Vy jste si na ni nevěřil?

Nechtěl jsem na ni jít. Když jsem byl ještě v Plzni, na tréninku mi Koza (Kozáčik) vždycky chytil tak tři z pěti. Na něj bych si nevěřil. Šel na ni Miňo, nepovedlo se, to se stane každému.

Zatímco na podzim jste byl ve Slavii nadbytečným a góly jste střílel za Jablonec, nyní nastupujete v základu a při střídání vás provázel mohutný potlesk. Je to pro vás satisfakce?

Je to hezké, ale hrozně pomíjivé. Jeden zápas se povede, potom dva zkazíte a začínáte zase odznova. Já musím pracovat na tom, abych podobné výkony podával pravidelně.

Stáhli jste Plzeň na šest bodů. Vrátili jste se do boje o titul? 

Myslím, že ne. Plzeň má natolik kvalitní a zkušené mužstvo, že si to pohlídá. My musíme uhrát druhé místo.

A středeční finále poháru, že?

Proti Plzni jsme dokázali, že můžeme být úspěšní. Když takový výkon zopakujeme ve středu, zvládneme to. Měli bychom si zapamatovat, jak jsme dneska hráli.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 40 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy