Nemáme takové hvězdy jako v minulosti, přiznal Vrba. Sílu vidí ve vyrovnaném kádru

Marek Janoš Marek Janoš
26. 8. 2019 8:53
Fotbalová Plzeň po dvou ligových klopýtnutích a vyřazení z evropských pohárů přesvědčivě doma porazila Opavu. Zvládla to dokonce i bez Michaela Krmenčíka a Joela Kayamby, kteří se v průběhu první půle zranili a ze hry museli odstoupit. Podle trenéra Pavla Vrby má Viktoria dost silné mužstvo, aby si s jejich absencí poradila.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Tomáš Liška

Pro Kayambu na hřiště přijelo záchranné vozidlo, Krmenčík ze hřiště odkulhal. Dva důležití hráči Západočechů si proti Opavě přivodili v prvním poločase svalová zranění a trenér Vrba tak musel dvě střídání použít na doplnění počtu hráčů na trávníku.

Navíc svalová zranění mohou být dlouhodobá. Zatím není přesněji známo, jakého charakteru obě zranění jsou. "Je to pro nás špatně," bylo však jasné Vrbovi.

"Na druhou stranu hráči, kteří je zastoupili, to zvládli velice dobře. Odvedli dobrý výkon," těšilo po výhře 4:0 plzeňského trenéra. Narážel na výkony Jana Kovaříka a Tomáše Chorého, kteří v prvním poločase naskočili do hry. Oba si připsali gól.

"Mužstvo je takové, že když se někdo zraní, tak ho další hráči dokážou nahradit," myslí si Vrba. Navíc se mu do sestavy vrátil uzdravený Aleš Čermák a z pozice podhrotového hráče tvořil hru. Jeho platnost na trávníku se projevila i v číslech. Bývalý hráč Sparty nahrál na dvě branky.

"Byl pro nás velice důležitým hráčem," přisvědčil Vrba. Čermákova role je o to významnější, že jiný středový záložník Patrik Hrošovský tým definitivně opustil a vydal se za novým angažmá do belgického Genku.

O síle současného mužstva je Vrba přesvědčený. "Možná nemáme takové hvězdy, které by Plzeň táhly, jako v minulosti, ale máme podle mého názoru vyrovnaný kádr," komentoval současnou sílu mužstva.

Proti Opavě Plzeň potvrdila svou kvalitu a vrátila se na druhé místo v tabulce. "Z naší strany to bylo povedené utkání. Dali jsme čtyři góly a měli jsme spoustu dalších gólových šancí. Zápas vypadal tak, jak by vypadat měl," těšilo Vrbu.

Po vypadnutí z evropských pohárů se ale ještě dají čekat změny. Dříve Vrba připustil, že kádr je pro domácí soutěže příliš široký. Kdo a kdy jeho tým opustí, ale prozradit nechtěl. "Určitě se to do konce přestupního období dozvíte," zakončil s tajemným úsměvem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy