Nemáme takové hvězdy jako v minulosti, přiznal Vrba. Sílu vidí ve vyrovnaném kádru

Marek Janoš Marek Janoš
26. 8. 2019 8:53
Fotbalová Plzeň po dvou ligových klopýtnutích a vyřazení z evropských pohárů přesvědčivě doma porazila Opavu. Zvládla to dokonce i bez Michaela Krmenčíka a Joela Kayamby, kteří se v průběhu první půle zranili a ze hry museli odstoupit. Podle trenéra Pavla Vrby má Viktoria dost silné mužstvo, aby si s jejich absencí poradila.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Tomáš Liška

Pro Kayambu na hřiště přijelo záchranné vozidlo, Krmenčík ze hřiště odkulhal. Dva důležití hráči Západočechů si proti Opavě přivodili v prvním poločase svalová zranění a trenér Vrba tak musel dvě střídání použít na doplnění počtu hráčů na trávníku.

Navíc svalová zranění mohou být dlouhodobá. Zatím není přesněji známo, jakého charakteru obě zranění jsou. "Je to pro nás špatně," bylo však jasné Vrbovi.

"Na druhou stranu hráči, kteří je zastoupili, to zvládli velice dobře. Odvedli dobrý výkon," těšilo po výhře 4:0 plzeňského trenéra. Narážel na výkony Jana Kovaříka a Tomáše Chorého, kteří v prvním poločase naskočili do hry. Oba si připsali gól.

"Mužstvo je takové, že když se někdo zraní, tak ho další hráči dokážou nahradit," myslí si Vrba. Navíc se mu do sestavy vrátil uzdravený Aleš Čermák a z pozice podhrotového hráče tvořil hru. Jeho platnost na trávníku se projevila i v číslech. Bývalý hráč Sparty nahrál na dvě branky.

"Byl pro nás velice důležitým hráčem," přisvědčil Vrba. Čermákova role je o to významnější, že jiný středový záložník Patrik Hrošovský tým definitivně opustil a vydal se za novým angažmá do belgického Genku.

O síle současného mužstva je Vrba přesvědčený. "Možná nemáme takové hvězdy, které by Plzeň táhly, jako v minulosti, ale máme podle mého názoru vyrovnaný kádr," komentoval současnou sílu mužstva.

Proti Opavě Plzeň potvrdila svou kvalitu a vrátila se na druhé místo v tabulce. "Z naší strany to bylo povedené utkání. Dali jsme čtyři góly a měli jsme spoustu dalších gólových šancí. Zápas vypadal tak, jak by vypadat měl," těšilo Vrbu.

Po vypadnutí z evropských pohárů se ale ještě dají čekat změny. Dříve Vrba připustil, že kádr je pro domácí soutěže příliš široký. Kdo a kdy jeho tým opustí, ale prozradit nechtěl. "Určitě se to do konce přestupního období dozvíte," zakončil s tajemným úsměvem.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

před 1 hodinou

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy