Nejtvrdší tresty v českém fotbale: rekordman Kweuke, Řepkův blikanec i zkrat Baroše

Sport Sport
4. 8. 2022 17:05
Pětizápasovým trestem za zákrok v utkání s Libercem se sparťanský útočník Jan Kuchta zařadil mezi největší hříšníky v historii české fotbalové ligy. Historicky nejvyšší flastr, tedy dvanáct zápasů, vyfasoval Léonard Kweuke v reakci na to, že v semifinále národního poháru zlomil nohu mladoboleslavskému obránci Radku Dosoudilovi.

Léonard Kweuke: 12 zápasů

Hned tucet zápasů si nezahrál sparťanský útočník Léonard Kweuke, který v květnu 2013 v odvetném semifinále domácího poháru zlomil nohu mladoboleslavskému stoperovi Radku Dosoudilovi. Dvanáct utkání stop je dosavadním rekordem českého fotbalu, žádný jiný hráč tak dlouhý trest nedostal.

Dosoudil hned druhý den podstoupil operaci a od fotbalu si musel na dlouhou dobu odpočinout, do ligy znovu naskočil až po devíti měsících. Kamerunský střelec se sice byl Dosoudilovi v nemocnici omluvit, ale obránce ho přijal chladně. "Jeho omluvu jsem si vyslechl, ale to je tak všechno," prohlásil tehdy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy