Nejlepším brankářem první fotbalové ligy byl zvolen Kovář, obráncem Sörensen

ČTK ČTK
24. 5. 2023 16:12
Nejlepším brankářem první ligy byl v anketě Ligové fotbalové asociace zvolen Matěj Kovář z týmu čerstvého mistra Sparty. Pražský klub měl ve svém středu i nejlepšího obránce, jímž se stal dánský stoper Asger Sörensen.
Matěj Kovář
Matěj Kovář | Foto: Milan Kammermayer

Výsledky dnes oznámila LFA, která v Česku řídí profesionální soutěže. Hlavní kategorie budou vyhlášeny v sobotu, kdy je na programu poslední kolo nadstavbové skupiny o titul.

Kovář v hlasování trenérů, kapitánů jednotlivých týmů a vybraných novinářů jasně kraloval kategorii brankářů, v níž získal 128 bodů. S velkým odstupem 65 bodů skončil druhý rumunský gólman Pardubic Florin Nita, třetí se umístil se stejným ziskem, ale nižším počtem prvních příček slávista Ondřej Kolář.

Kovář přišel do Sparty v září na roční hostování z Manchesteru United a ihned se stal jedničkou letenského týmu. Třiadvacetiletý gólman je s 10 čistými konty v ligové sezoně spolu s Kolářem o jednu nulu druhý za Filipem Nguyenem ze Slovácka. Pražanům pomohl k zisku prvního titulu po devíti letech, který si jeho tým definitivně zajistil v úterý po bezbrankové remíze v Uherském Hradišti.

Také Sörensen se výraznou měrou zasloužil o mistrovský primát Sparty. Šestadvacetiletý stoper, který přišel do klubu před sezonou, řídil defenzivu svého mužstva a navrch dal pět branek, což z něj dělá v počtu gólů druhého nejlepšího obránce této ligové sezony. Sörensen ovládl hlasování mezi zadáky s přehledem o 41 bodů před slávistou Davidem Juráskem, třetí skončil další hráč z Edenu Igoh Ogbu.

LFA tradičně nejprve zveřejňuje výsledky doprovodných kategorií. Ve čtvrtek oznámí nejlepšího záložníka a útočníka, v pátek pak tříčlennou finálovou nominaci na vítěze hlavních kategorií, které vyhlásí v sobotu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!