Nejhorší výkon od mého nástupu. Urazili jsme fotbalového boha, stýskal si Ščasný

Marek Janoš Marek Janoš
7. 10. 2018 7:15
Sparta po zlepšených výkonech dvakrát prohrála. Podle trenéra Zdeňka Ščasného hrála v Olomouci bohorovně a porážku si zasloužila.
Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný | Foto: Milan Kammermayer

Olomouc - Hodně skleslý byl po sobotním utkání 11. kola Fortuna:ligy trenér Sparty Zdeněk Ščasný. Jeho tým po špatném výkonu prohrál v Olomouc s domácí Sigmou 0:1.

"Nebudu zastírat zklamání. Byl to nejhorší výkon po mém nástupu na trenérské místo," přiznal Ščasný. Nespokojený byl především s přístupem svých svěřenců k utkání. Sparta se totiž nebyla sto dostat k zakončení. Selhávala v rozehrávce i v osobních soubojích.

"Hráči asi na pěti nebo šesti postech nepředvedli ideální výkon," poznamenal Ščasný. "Proč hráli? Protože někteří hráči mají nějaké zdravotní i osobní, rodinné důvody. Byli jsme tím omezení," vysvětlil Ščasný.

Úplně fit nebyl ani útočník Benjamin Tetteh, který nakonec strávil na hřišti necelou hodinu. "Včera nebyl v tréninku ve formě. Přesvědčil mě ale, že bude v pohodě," komentoval jeho zařazení do základní sestavy Ščasný. 

Poukazoval na herní přístup svého týmu a vyzdvihl hru domácích. "Dařilo se nám utkání kontrolovat jen dvacet minut. Možná jsme se tím uspokojili. Potom jsme ale hráli hrozně bohorovně," trápilo hlavního trenéra Sparty.

Sparta si v závěru zápasu připravila náznaky šancí, z nichž to největší neproměnil v závěru zápasu Golgol Mebrahtu, pod dlouhodobý tlak ale soupeře nedostala. "Urazili jsme fotbalového boha svým přístupem," glosoval Ščasný.

Sparťanského kouče a funkcionáře v jedné osobě také nepotěšil fakt, že do zápasu nakonec díky rozhodnutí odvolací komise FAČR mohl nastoupit Šimon Falta, který měl původně pykat za nesprávně udělenou červenou kartu v zápase s Libercem.

Ščasný jeho kauzu nejdříve odmítl komentovat. Jízlivou poznámku si ale nakonec neodpustil. "Ve snu by mě nenapadlo, že nakonec bude hrát," řekl směrem k záložníkovi Olomouce. Naopak olomoucký trenér Václav Jílek byl pochopitelně opačného názoru. "Je správně, že Šimon Falta mohl nastoupit. V případě, že by nehrál, byl jsem připravený postavit Texla," objasnil své záměry.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Měsíc před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 77 účastnických míst. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy