Necid přiznal: Přišly nabídky z Nizozemska i Turecka, ale já chci ve Slavii dokázat, že umím střílet

ČTK ČTK
4. 9. 2017 18:46
Útočník Tomáš Necid si hostování ve Slavii pochvaluje, chce sobě i fanouškům dokázat, že pořád nezapomněl střílet góly.
Tomáš Necid znovu oblékne.
Tomáš Necid znovu oblékne. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - S radostí i odhodláním přijal útočník Tomáš Necid možnost hostovat ve Slavii z tureckého Bursasporu. Osmadvacetiletý fotbalista chce ve svém mateřském klubu ukázat, že nezapomněl střílet góly, pomoci k obhajobě titulu a vybojovat si návrat do české reprezentace.

"Mám velkou motivaci ukázat, že umím hrát fotbal a dávat góly. Být úspěšný se Slavií, a to jak já, tak celý tým. Chtěl bych si taky vybojovat zpět své místo v reprezentaci, ze které jsem vypadl. To mě netěší, ale musím se nejdřív opět rozehrát na klubové úrovni a dávat góly," řekl Necid v rozhovoru pro web Slavie.

O návratu do pražského celku moc nepřemýšlel, přestože měl i jiné alternativy. "Ani jsem v to nedoufal. Ještě ve čtvrtek o půlnoci jsem netušil, že sem přijdu. Pak mi ale volal manažer, že mu volal pan Tvrdík, jestli bych měl zájem. Tak jsem měl radost, že to proběhlo takhle bleskově," uvedl Necid. "Přišly nabídky z Nizozemska, kde to nedopadlo, i z Turecka. Tam přestupní období končí až za týden, takže byl ještě čas na rozhodování," přidal rodák z Prahy.

V Bursasporu s ním už moc nepočítali a v jarní části minulé sezony se neprosadil během hostování v Legii Varšava. "V Polsku jsem měl dobrý začátek, ale pak jsem se zranil a nedostal se do sestavy, takže to nebylo úspěšné období. Vyhrál se titul, což bylo fajn. Z mé strany to ale moc úspěšné nebylo, proto mám motivaci ukázat, že góly ještě umím dávat," prohlásil Necid.

Do Slavie se jako hráč zahraničního klubu vrací podruhé, na jaro 2014 ho "Sešívaným" zapůjčil CSKA Moskva. "Zažil jsem půlrok, kdy se málem sestoupilo. Nebylo to příjemné. Bylo to ale tři roky zpátky a věřím, že se to už nevrátí. Teď jsem přišel do hotového. Věřím, že budeme hrát hezký fotbal, já pomůžu nějakými góly a obhájíme titul," konstatoval Necid, který obleče dres s číslem 27.

Do Edenu se těšil i z rodinných důvodů. "Já i manželka jsme nadšení, že tu budeme spolu. Jsem rád, že budu i se synem Alexem. Do Turecka za mnou moc nejezdili, tak jsem tam byl většinu času sám," přiznal hráč se 44 starty a 12 góly v národním mužstvu.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Norský hokejový obránce Holös se představí už na patnáctém mistrovství světa

Obránce Jonas Holös z Linköpingu nechybí v norské nominaci na hokejové mistrovství světa v Rize a představí se už na 15. světovém šampionátu v kariéře. Jediný současný norský zástupce v NHL útočník Mats Zuccarello hraje s Minnesotou play off. Kouč Petter Thoresen má v kádru ze Severní Ameriky dva hráče z nižší AHL.

Nominace hokejistů Norska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Henrik Holm (Stavanger), Jonas Arntzen (Örebro/Švéd.), Henrik Haukeland (Färjestad/Švéd.),

obránci: Max Krogdahl (Frisk Asker), Emil Lilleberg (Sparta Sarpsborg), Kristian Östby (Stavanger), Christian Bull (Krefeld/Něm.), Stefan Espeland (Salcburk/ICEHL), Ole Julian Björgvik Holm (Cleveland/AHL), Jonas Holös (Linköping/Švéd.), Christian Kasastul (AIK Stockholm/Švéd.), Erlend Lesund (Rögle/Švéd.),

útočníci: Magnus Brekke Henriksen, Tobias Lindström, Martin Röymark (všichni Valerenga Oslo), Ludvig Hoff, Tommy Kristiansen (oba Stavanger), Andreas Heier (Stjernen), Thomas Valkvae Olsen (Frisk Asker), Eirik Östrem Salsten (Storhamar), Michael Haga (Djurgaaden/Švéd.), Mats Rosseli Olsen (Frölunda/Švéd.), Sondre Olden (Sheffield/Brit.), Ken André Olimb (Düsseldorf/Něm.), Mathis Olimb (Wolfsburg/Něm.), Mathias Emilio Pettersen (Stockton/AHL), Samuel Solem (AIK Stockholm/Švéd.), Mathias Trettenes (Biel-Bienne/Švýc.).

před 1 hodinou

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

Další zprávy