Nechci to zakřiknout, ale titul už dotáhneme, věří Souček po výhře nad Jabloncem

Marek Janoš Marek Janoš
15. 5. 2019 23:43
Záložník Tomáš Souček vstřelil proti Jablonci svou dvanáctou branku v sezoně a výrazně přiblížil Slavii k titulu. Sešívaným teď stačí uhrát ve zbývajících duelech s Ostravou a Spartou jediný bod. Slávisté ví, že titul už je blízko. "Chceme si titul uhrát sami, ne spoléhat na Plzeň," říká Souček.
Tomáš Souček se raduje z branky v síti Jablonce
Tomáš Souček se raduje z branky v síti Jablonce | Foto: ČTK

Dal jste titulovou branku?

To se teprve uvidí buď v Ostravě a se Spartou. Nechci to ještě zakřiknout, ale věřím, že už to s klukama dotáhneme.

Ve druhém poločase se vám delší dobu nedařilo dát gól. Byli jste nervózní?

Nervozita tam byla. Věděli jsme o co hrajeme. Pořád jsme se soustředili, abychom nedostali gól. Čekali jsme na závary, ty přišly. Bylo tam hodně centrů, ale ne a ne to tam padnout. Jsme rádi, že to dopadlo takto.

Proti Baníku vám stačí remíza. Je titul hodně blízko?

Je, ale nemůžeme usnout na vavřínech. Nemůžeme do toho jít s tím, že nám stačí bod. Máme dva silné soupeře, ti nám nenechají nic zadarmo. Věříme, že do toho dáme všechno a uhrajeme si to sami. Bude to o to hezčí.

Před zápasem jste určitě věděli výsledek Plzně, která vám oddálila oslavy…

Věděli jsme o tom. Šli jsme na výhru tak i tak. Kdyby oni ztratili, tak by to bylo o to hezčí. Mohli bychom dnes už slavit. Nechceme spoléhat na to, jak bude hrát Plzeň. My si půjdeme vlastní cestou.

Bylo těžké zápas otáčet?

Bylo to složité. Vstoupili jsme do toho docela dobře, pak nám ale Holeš dal gól do šibenice. To se nám teď docela stává. (smích) Soupeř vystřelí a je to šibenice. O to hezčí je, že jsme to otočili. Do poločasu jsme srovnali a čekal jsem, kdy bude nějaký závar a prostřelíme to. Naštěstí to spadlo na mě.

Bude těžké udržet koncentraci?

Těžké ne. Budeme si to říkat hned od začátku. Už jsme taky profíci. Něco jsme odehráli, máme zkušenosti. Půjdeme pro vítězství a budeme se soustředit na ligu, až pak na další věci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy