Fanoušci na Letné opět bouřili. Pískali i na Křetínského, naopak Radakoviče se zastali

Marek Janoš Marek Janoš
5. 8. 2018 22:19
Sparta zvítězila nad Slováckem, ale fanoušci v závěru zápasu opět pískali. Na začátku zase požadovali odchod šéfa klubu Adama Kotalíka.
Tvrdé jádro fanoušků Sparty není spokojené s vedením klubu
Tvrdé jádro fanoušků Sparty není spokojené s vedením klubu | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sparta v neděli i potřetí v nové ligové sezoně zvítězila a na čele tabulky Fortuna:Ligy drží krok se Slavií i Plzní. Vítězství nad Slováckem zařídil v prvním poločase Benjamin Tetteh. Na tribunách to ale opět vřelo.

Fanoušci na začátku utkání požadovali demisi generálního ředitele Adama Kotalíka. Vyvěsili i transparent, podle kterého by měl šéf Sparty přijmout zodpovědnost za nezdary posledních let.

Zatímco Sparta bojovala na hřišti a nakonec dovedla zápas k hubenému vítězství nad Slováckem 1:0, někteří fanoušci si nebrali servítky. V prvním poločase vyvěsili i transparent s nápisem "Křetínský - vrah železné Sparty".

Kritiky se opět dočkal i záložník Guélor Kanga. Tomu kotel Sparty adresoval vzkaz "Nerespektuješ fans, nemiluješ Spartu". Střídajícího záložníka navíc vyprovodili z pažitu pískotem.

Naopak Uroš Radakovič děkoval fanouškům za to, že ho podpořili skandováním jeho jména na začátku utkání. Srbský obránce zavinil penaltu ve čtvrteční odvetě se Spartakem Subotica, po které Sparta vypadla z Evropské ligy.

Vzkaz tvrdého jádra fanoušků Sparty majiteli klubu
Vzkaz tvrdého jádra fanoušků Sparty majiteli klubu | Foto: ČTK

"Děkuju fanouškům za to, jak mě podpořili. Hrozně mi to pomohlo, i když prvních 15 minut jsem byl nervózní," vzkázal příznivcům Sparty Radakovič. Podle něj se kabina semkla a po zápase se Suboticí ho podpořila.

Ščasný: Máme problém v koncovce

Hráče na hřišti ale počínání tvrdého jádra letenských fanoušků neovlivnilo.

Sportovní ředitel klubu Zdeněk Ščasný byl s výkonem Sparty proti Slovácku spokojený. "Zápas jsme rozehráli velmi dobře. Druhý gól by nás uklidnil a měli bychom v závěru více klidu i sil. Měli jsme být uvolněnější v koncovce," narážel na fakt, že do konce utkání se Sparta strachovala o vítězství.

Přitom šancí na zlomení utkání měla dost. Slovácký brankář Daněk musel řešit velké šance Šurala, Stancia i Tetteha. "Máme problém v koncovce. Jsme neefektivní," mrzelo Ščasného po zápase.

Dočasný trenér Sparty přiznal, že nebylo jednoduché tým na zápas připravit. "Bylo těžké hráče motivovat. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nám v zápase fandili. Hledali jsme motivaci, aby hráči odvedli něco navíc. Jsme v situaci, kdy jsme si nemohli dovolit zápas podcenit," přiznal Ščasný.

Kádr se bude zužovat

Ve druhém poločase proti Slovácku měla navíc obrana Sparty obrany čím dál více práce. "Začaly nám docházet síly. Tím, že jsme vypadli, jsem věděl, že do sestavy nebudeme vůbec sahat. Snažili jsme se ji ustálit," objasnil Ščasný, proč neudělal oproti čtvrtečnímu duelu žádnou změnu.

Jak dlouho bude ještě zastávat roli jak sportovního ředitele, tak trenéra A-týmu, neví. "V tuto chvíli nemáme žádné řešení. Vůbec jsme to neřešili, protože zápasy šly rychle po sobě," odpověděl stroze.

Naopak jasno je o tom, že Spartu opustí někteří hráči širšího kádru. "Mužstvo zúžíme, kádr je příliš široký. Někteří hráči odejdou na hostování, protože je přepych mít takový tým na český pohár a českou ligu," vysvětlil Ščasný.

O obránce Juraje Chvátala usiluje Olomouc, Michal Kadlec má namířeno do Slovácka. Sparta pravděpodobně ohlásí i další odchody. Na hostování by mohl putovat například ofenzivní hráč Zinedin Mustedanagič.