Náročný program Slavii semlel. Proti Zlínu nám chyběly síly, přiznal Škoda

Marek Janoš Marek Janoš
22. 4. 2019 10:46
Fotbalisté Slavie překvapivě prohráli ve Zlíně 0:1. Utkání rozhodl Adnan Džafič střelou zpoza vápna. Sešívaní si ve druhém poločase dokázali vytvořit tlak a soupeře zatlačit, jenže jim chyběl drajv z jiných jarních zápasů.
Milan Škoda v zápase 28. ligového kola Slavia - Sparta
Milan Škoda v zápase 28. ligového kola Slavia - Sparta | Foto: Milan Kammermayer

Aktéři utkání se shodli, že za tím stál náročný program Slavie. Šestý zápas ve třech týdnech přiměl trenéra Jindřicha Trpišovského k pěti změnám v základní sestavě oproti utkání s Chelsea. Do hry se od začátku dostali i méně vytěžovaní hráči Jaroslav Zelený a Alexandru Baluta.

"Bylo vidět, že slávisti mají těžké nohy," hodnotil utkání zlínský brankář Matej Rakovan, který dokázal pochytat všechny střely soupeře. "Ale určitě jsem nečekal, že bych mohl proti Slavii udržet čisté konto," dodal po utkání.

Únavy si všiml i zlínský trenér. "Musím objektivně uznat, že Slavia měla obrovskou kvalitu, ale bylo vidět, že nejsou fyzicky tak dynamičtí, jak bývali v minulosti. Je to mužstvo, které dokáže v závěru zápasu vytvořit enormní tlak. Program se jim nakupil, bude to pro ně v závěru soutěže hodně složité," hodnotil hru Slavie Roman Pivarník.

Zlínští dokázali ve druhém poločase kouskovat hru a narušovat tlak Slavie. Navíc se domácím podařilo s fyzicky zdatným soupeřem držet krok. Pravděpodobně i proto, že někteří hráči základní sestavy Slavie odpočívali, další měli v nohou náročné zápasy v rychlém sledu.

To přiznal i útočník Milan Škoda. "Poslední dobou jsme se strašně soustředili na dvojzápas s Chelsea a stál nás hrozně moc sil," řekl.

Slávisté přesto měli řadu příležitostí, po kterých se mohli v utkání ujmout vedení, nebo srovnat na 1:1. V koncovce se jim ovšem nedařilo. Naopak Zlín si za celý zápas připravil jen dvě vážné šance.

"I když jsme nehráli ideálně, měli jsme spoustu šancí. Měli jsme jít do vedení. Prohra nás mrzí, protože jsme chtěli vyhrát," mrzelo Škodu. "Měli jsme rozhodnout dřív. Když se výsledek honí na poslední chvíli, tak je to spíš vabank než vyložené šance," přitakal obránce Zelený.

Slavii přesto porážka ve Zlíně tolik nemrzí. Nejbližší pronásledovatel, plzeňská Viktoria, remizoval pouze 1:1 v Příbrami, a tak je stále čtyři body za Slavií. "Výsledek z Příbrami nám nahrál, ale v naší situaci se na ně nemusíme ohlížet. Když zápasy zvládneme, tak nás nemusí zajímat nikdo okolo," uzavřel hodnocení Zelený. Příští zápas čeká Slavii už ve středu proti Spartě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy