Náročný program Slavii semlel. Proti Zlínu nám chyběly síly, přiznal Škoda

Marek Janoš Marek Janoš
22. 4. 2019 10:46
Fotbalisté Slavie překvapivě prohráli ve Zlíně 0:1. Utkání rozhodl Adnan Džafič střelou zpoza vápna. Sešívaní si ve druhém poločase dokázali vytvořit tlak a soupeře zatlačit, jenže jim chyběl drajv z jiných jarních zápasů.
Milan Škoda v zápase 28. ligového kola Slavia - Sparta
Milan Škoda v zápase 28. ligového kola Slavia - Sparta | Foto: Milan Kammermayer

Aktéři utkání se shodli, že za tím stál náročný program Slavie. Šestý zápas ve třech týdnech přiměl trenéra Jindřicha Trpišovského k pěti změnám v základní sestavě oproti utkání s Chelsea. Do hry se od začátku dostali i méně vytěžovaní hráči Jaroslav Zelený a Alexandru Baluta.

"Bylo vidět, že slávisti mají těžké nohy," hodnotil utkání zlínský brankář Matej Rakovan, který dokázal pochytat všechny střely soupeře. "Ale určitě jsem nečekal, že bych mohl proti Slavii udržet čisté konto," dodal po utkání.

Únavy si všiml i zlínský trenér. "Musím objektivně uznat, že Slavia měla obrovskou kvalitu, ale bylo vidět, že nejsou fyzicky tak dynamičtí, jak bývali v minulosti. Je to mužstvo, které dokáže v závěru zápasu vytvořit enormní tlak. Program se jim nakupil, bude to pro ně v závěru soutěže hodně složité," hodnotil hru Slavie Roman Pivarník.

Zlínští dokázali ve druhém poločase kouskovat hru a narušovat tlak Slavie. Navíc se domácím podařilo s fyzicky zdatným soupeřem držet krok. Pravděpodobně i proto, že někteří hráči základní sestavy Slavie odpočívali, další měli v nohou náročné zápasy v rychlém sledu.

To přiznal i útočník Milan Škoda. "Poslední dobou jsme se strašně soustředili na dvojzápas s Chelsea a stál nás hrozně moc sil," řekl.

Slávisté přesto měli řadu příležitostí, po kterých se mohli v utkání ujmout vedení, nebo srovnat na 1:1. V koncovce se jim ovšem nedařilo. Naopak Zlín si za celý zápas připravil jen dvě vážné šance.

"I když jsme nehráli ideálně, měli jsme spoustu šancí. Měli jsme jít do vedení. Prohra nás mrzí, protože jsme chtěli vyhrát," mrzelo Škodu. "Měli jsme rozhodnout dřív. Když se výsledek honí na poslední chvíli, tak je to spíš vabank než vyložené šance," přitakal obránce Zelený.

Slavii přesto porážka ve Zlíně tolik nemrzí. Nejbližší pronásledovatel, plzeňská Viktoria, remizoval pouze 1:1 v Příbrami, a tak je stále čtyři body za Slavií. "Výsledek z Příbrami nám nahrál, ale v naší situaci se na ně nemusíme ohlížet. Když zápasy zvládneme, tak nás nemusí zajímat nikdo okolo," uzavřel hodnocení Zelený. Příští zápas čeká Slavii už ve středu proti Spartě.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Německé automobilky dostaly miliardovou pokutu za kartelovou dohodu

Německý kartelový úřad uložil třem velkým automobilkám BMW, Volkswagen a Daimler úhrnnou pokutu 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Podle jeho zjištění se spolu dohadovaly na cenách oceli, kterou kupovaly od dodavatelů, a porušily tak zákon.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy