Nadšená Olomouc si vyšlápla i na Liberec a vede ligu. Zlín otočil duel v deseti lidech

5. 8. 2017 18:53
V sobotních duelech nejvyšší fotbalové soutěže uspěly domácí týmy. Bohemians si poradili s Karvinou, Olomouc přehrála Liberec, Teplice porazily Duklu a Zlín otočil i v oslabení zápas s Brnem.
Radost olomouckých fotbalistů po prvním gólu Tomáše Chorého.
Radost olomouckých fotbalistů po prvním gólu Tomáše Chorého. | Foto: ČTK

Praha - Sigma Olomouc vede nejvyšší fotbalovou soutěž. Nováček ligy se ocitl na čele tabulky po sobotní výhře 2:1 nad Slovanem Liberec. Hanáci byli v utkání 2. kola lepším týmem a po Mladé Boleslavi si vyšlápli na další ambicióznější celek.

Sigmu poslal do vedení ve 21. minutě přesnou hlavičkou útočník Tomáš Chorý, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal krásnou ranou z velké dálky Ondřej Karafiát, ale vítězství Olomouci zařídil těsně před koncem střídající Pavel Moulis, který byl na hřišti jen několik vteřin.

Druzí jsou překvapivě Bohemians, kteří bodovali i ve druhém utkání ligové sezony, když po remíze na Spartě doma porazili Karvinou 2:1.

"Klokani" vedli gólem Davida Barteka ze 30. minuty, ještě do poločasu soupeř vyrovnal trefou Tomáše Wágnera, ale pět minut před koncem rozhodl Milan Jirásek. Bohemians si připsali teprve třetí výhru v tomto kalendářním roce a za posledních 20 ligových utkání.

Parádní kousek se povedl Zlínu. Ševci si připsali první letošní tři body po výhře nad Brnem 2:1. Duel otočili v oslabení, neboť od 50. minuty hráli bez vyloučeného Tomáše Janíčka.

Po jeho faulu vstřelil z penalty vedoucí gól Zbrojovky Tomáš Pilík, ale v 67. minutě domácí vyrovnali po vlastní brance Petra Pavlíka a vítězný gól zaznamenal bývalý hráč Liberce Ubong Ekpai. Zlín ukončil čekání na domácí ligovou výhru, které trvalo od loňského listopadu osm zápasů.

Teplice porazily pražskou Duklu 3:1. Skóre otevřel Admir Ljevakovič, poté se dvakrát prosadil David Vaněček. Za hosty, kteří prohráli i druhý zápas v sezoně a mají nelichotivé skóre 1:7, snižoval ve druhém poločase Branislav Miloševič.

2. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)

Branky: 67. vlastní Pavlík, 71. Ekpai - 52. Pilík z pen. Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Janíček - Pilík, Polák. ČK: 50. Janíček. Diváci: 4917.

Zlín: Dostál - Kopečný, Janíček, Gajič, Matejov - Ekpai, Holík (88. Bačo), Hnaníček, Holzer (58. Džafič) - Diop, Železník (82. Fantiš). Trenér: Páník.

Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas (73. Škoda), Vintr (84. Přichystal)- Polák - Pilík, Kratochvíl - Fortes (80. Ashiru), Koné, Lutonský. Trenér: Habanec.

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 2:1 (1:1)

Branky: 30. Bartek, 85. Jirásek - 38. Wágner. Rozhodčí: Ardeleánu - Mokrusch, Kříž. ŽK: Bartek, Kuchta - Eismann, Šisler, T. Weber, Janečka. Diváci: 4192.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Švec - Reiter, Hašek ml., Mašek (60. Kabajev), Bartek (79. Jirásek) - Kuchta. Trenér: Hašek st.

Karviná: Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (46. Vondra) - Janečka, Šisler - Štepanovský (87. Ramírez), Panák (71. T. Weber), Kalabiška - Wágner. Trenér: J. Weber.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 2:1 (1:0)

Branky: 21. Chorý, 86. Moulis - 76. Karafiát. Rozhodčí: Julínek - Kotík, Kubr. ŽK: Falta - Karafiát, Kerbr, Kúdela, Havelka. ČK: 87. Havelka. Diváci: 3731.

Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (86. Moulis), Plšek (46. Texl), Houska, Falta - Chorý (80. Manzia). Trenér: Jílek.

Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Mikula (74. Havelka) - Malinský (46. Voltr), Folprecht, Breite (46. Potočný), Ševčík - Pulkrab. Trenér: Trpišovský.

FK Teplice - Dukla Praha 3:1 (2:0)

Branky: 31. a 60. Vaněček, 29. Ljevakovič - 73. Miloševič. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pochylý. ŽK: Šušnjar, Rezek, Vošahlík - Tetour, Mustedanagič, Schranz, Bezpalec. ČK: 81. Bezpalec. Diváci: 4251.

Teplice: Grigar - Krob, Šušnjar, Jeřábek, Vondrášek - Ljevakovič, Kučera - Vošahlík, Rezek, Fillo (74. Trubač) - Vaněček (68. Červenka). Trenér: Šmejkal.

Dukla: Rada - Podaný, Jiránek, Ostojič, Kušnír - Tetour, Bezpalec - Mustedanagič (78. Preisler) - Schranz (62. Djuranovič), Holenda, Koreš (70. Miloševič). Trenér: Hynek.