Na Slavii máme jen bod. Zápas se Spartou bude klíčový, ví plzeňský Hájek

Marek Janoš Marek Janoš
17. 4. 2017 7:06
Plzeňští fotbalisté zvládli domácí zápas se Slováckem. V rámci 24. kola nejvyšší české ligy viktoriáni porazili soupeře z Moravy 2:0 góly Krmenčíka a Bakoše. Do pondělní dohrávky odskočila Plzeň Slavii na čtyři body. Podle obránce Tomáše Hájka bude v boji o titul klíčové utkání Plzně na Spartě příští týden.
Česká liga: Plzeň - Slovácko:
Česká liga: Plzeň - Slovácko: | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Výkon fotbalistů Plzně proti Slovácku nebyl zdaleka bez chyby. Západočeši ale získali povinné tři body a vedení si na čele tabulky udrží i po 24. kole. O góly se postarali Krmenčík s Bakošem.

Trenér Zdeněk Bečka tak řeší před duelem se Spartou příjemné starosti. Proti Slovácku postavil v základní sestavě dva útočníky a oba se gólově prosadili. "Jsme rádi za tři body, protože jsme se zase o kousek přiblížili k titulu. Hra ale ještě nebyla úplně podle našich představ," upozornil hlavní plzeňský trenér.

Hra jeho svěřenců skřípala spíš v prvním poločase. Slovácko bylo v úvodních minutách zápasu lepší a dostalo se k několika ohrožením brankáře Kozáčika. "Ze začátku jsme byli zbytečně nervózní. S přibývajícím se časem jsme se ale zlepšovali," podotkl Bečka.

Zatímco ze hry byl Bečka rozpačitý, výsledek ho pochopitelně těšil. Šest kol před koncem Viktoria vede tabulku a nic na tom nezmění ani pondělní dohrávka Slavie proti Hradci Králové. Naopak pod tlakem jsou teď Pražané.

"Někdy to zkrátka nejde, ale tým hrál naplno. Každý si uvědomuje, že všechny pro zápasy jsou pro nás teď klíčové," komentoval ještě hlavní trenér domácích. "Hlavně, že jsme se dokázali vyrovnat s nepříjemnou hrou Slovácka," těšilo střelce druhé branky Marka Bakoše. "Zápas proti Spartě bude z hlediska boje o titul klíčový," doplnil obránce Tomáš Hájek, který v prvním poločase střídal zraněného Hubníka.

Bakoš vstřelil svou padesátou branku v dresu Plzně a stou v rámci české a slovenské ligy, přitom ještě na podzim čekal na svou šanci mezi náhradníky. "Po návratu do Plzně mi to moc nešlo. Je tu velká konkurence, protože každý hráč může dávat góly. Plně jsem svou pozici mimo sestavu respektoval a připravoval jsem se na svou šanci," popsal svou situaci Bakoš.

Zatímco Bakoš se vrátil do základu, letní posila Plzeňských Andreas Ivanschitz začal opět jen na lavičce. "Andy ale není odstavený. Momentálně ho však používáme na závěry utkání, kdy je soupeř unavený," osvětlil situaci rakouského záložníka Bečka.

Toho můžou po utkání se Slováckem těšit hned dvě zprávy. Zaprvé, žádný z osmi jeho svěřenců ohrožených stopkou za karty, nedostal proti Slovácku žlutou. Zadruhé, Roman Hubník by měl být proti Spartě připravený, přestože z klání se Slováckem odstoupil po dvaadvaceti minutách na hřišti. "Roman Hubník má podle vyšetření v nemocnici jenom naražená žebra. Věřím, že na Spartu bude zpátky," předestřel Bečka.

V příštím kole narazí Plzeň na Spartu v neděli v 17.30 na Letné, zápas vysílá televize O2 Sport. Ještě dřív odehraje další utkání Slovácko, které v pátek hostí doma před kamerami ČT Sport od 20.15 Slavii.