Když jsme to slyšeli, byli jsme v šoku, zlobí se v Itálii na Stramaccioniho. Kouč Sparty se omluvil

Jiří Škuba Jiří Škuba
17. 10. 2017 20:45
"Nejsme žádné Benevento. My jsme Sparta!" Italský trenér Andrea Stramaccioni svými slovy na tiskové konferenci po zápase s Plzní pořádně vytočil zástupce nováčka italské Serie A. "Nejsme žádný Stramaccioni. Mluvil o nás jako kretén," čílí se Clemente Mastella, starosta šedesátitisícového města poblíž Neapole.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pořádný rozruch vzbudil sparťanský trenér Andrea Stramaccioni v italském Beneventu. Po zápase s Plzní se rozčiloval, že Sparta si ze strany rozhodčích zaslouží větší respekt. A že není žádným italským nováčkem, který v sezoně prohrál osm zápasů z osmi.

Jenže doba je rychlá, zprávy se šíří bleskově a Stramaccioniho slova se záhy donesla až do Beneventa. "Když jsme to viděli, byli jsme v šoku. Taková vyjádření jsou pro nás neakceptovatelná," rozčiloval se beneventský starosta Clemente Mastella s tím, že doufá, že unie trenérů donutí bývalého trenéra italského Interu k omluvě.

Zásah profesní organizace nakonec nebyl nutný, Stramaccioni se omluvil sám. "Zmínil jsem Benevento, protože je to jeho první sezona v Serii A. Omlouvám se všem, kteří se cítí být dotčeni, nebyl to můj úmysl," konstatoval kouč.

"Ostatně pocházím ze stejného regionu, má matka je rodačka z Casano Mutri, které se nachází v provincii Benevento. Žije zde má rodina a už jen z toho důvodu bych o zdejším regionu neřekl nic špatného," kál se Stramaccioni.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy