Když jsme to slyšeli, byli jsme v šoku, zlobí se v Itálii na Stramaccioniho. Kouč Sparty se omluvil

Jiří Škuba Jiří Škuba
17. 10. 2017 20:45
"Nejsme žádné Benevento. My jsme Sparta!" Italský trenér Andrea Stramaccioni svými slovy na tiskové konferenci po zápase s Plzní pořádně vytočil zástupce nováčka italské Serie A. "Nejsme žádný Stramaccioni. Mluvil o nás jako kretén," čílí se Clemente Mastella, starosta šedesátitisícového města poblíž Neapole.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pořádný rozruch vzbudil sparťanský trenér Andrea Stramaccioni v italském Beneventu. Po zápase s Plzní se rozčiloval, že Sparta si ze strany rozhodčích zaslouží větší respekt. A že není žádným italským nováčkem, který v sezoně prohrál osm zápasů z osmi.

Jenže doba je rychlá, zprávy se šíří bleskově a Stramaccioniho slova se záhy donesla až do Beneventa. "Když jsme to viděli, byli jsme v šoku. Taková vyjádření jsou pro nás neakceptovatelná," rozčiloval se beneventský starosta Clemente Mastella s tím, že doufá, že unie trenérů donutí bývalého trenéra italského Interu k omluvě.

Zásah profesní organizace nakonec nebyl nutný, Stramaccioni se omluvil sám. "Zmínil jsem Benevento, protože je to jeho první sezona v Serii A. Omlouvám se všem, kteří se cítí být dotčeni, nebyl to můj úmysl," konstatoval kouč.

"Ostatně pocházím ze stejného regionu, má matka je rodačka z Casano Mutri, které se nachází v provincii Benevento. Žije zde má rodina a už jen z toho důvodu bych o zdejším regionu neřekl nic špatného," kál se Stramaccioni.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy