Když jsme to slyšeli, byli jsme v šoku, zlobí se v Itálii na Stramaccioniho. Kouč Sparty se omluvil

Jiří Škuba Jiří Škuba
17. 10. 2017 20:45
"Nejsme žádné Benevento. My jsme Sparta!" Italský trenér Andrea Stramaccioni svými slovy na tiskové konferenci po zápase s Plzní pořádně vytočil zástupce nováčka italské Serie A. "Nejsme žádný Stramaccioni. Mluvil o nás jako kretén," čílí se Clemente Mastella, starosta šedesátitisícového města poblíž Neapole.
Andrea Stramaccioni
Andrea Stramaccioni | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pořádný rozruch vzbudil sparťanský trenér Andrea Stramaccioni v italském Beneventu. Po zápase s Plzní se rozčiloval, že Sparta si ze strany rozhodčích zaslouží větší respekt. A že není žádným italským nováčkem, který v sezoně prohrál osm zápasů z osmi.

Jenže doba je rychlá, zprávy se šíří bleskově a Stramaccioniho slova se záhy donesla až do Beneventa. "Když jsme to viděli, byli jsme v šoku. Taková vyjádření jsou pro nás neakceptovatelná," rozčiloval se beneventský starosta Clemente Mastella s tím, že doufá, že unie trenérů donutí bývalého trenéra italského Interu k omluvě.

Zásah profesní organizace nakonec nebyl nutný, Stramaccioni se omluvil sám. "Zmínil jsem Benevento, protože je to jeho první sezona v Serii A. Omlouvám se všem, kteří se cítí být dotčeni, nebyl to můj úmysl," konstatoval kouč.

"Ostatně pocházím ze stejného regionu, má matka je rodačka z Casano Mutri, které se nachází v provincii Benevento. Žije zde má rodina a už jen z toho důvodu bych o zdejším regionu neřekl nic špatného," kál se Stramaccioni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy