Mladíček Hložek porušil zákaz. Po posledním hvizdu zápasu se vydal za fanynkou

Marek Janoš Marek Janoš
9. 4. 2019 9:40
Sparta porazila Zlín díky gólům Adama Hložka a Benjamina Tetteha 2:0. Šestnáctiletý záložník vstřelil svou druhou ligovou branku, opět patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. Po konci utkání se nezvykle vydal přes letenský trávník směrem k tribuně a fanynce předal svůj dres.
Sparta - Zlín
Sparta - Zlín | Foto: Milan Kammermayer

K celé situaci došlo poté, co si Hložek všiml, že fanynka drží transparent s nápisem, na kterém je jeho jméno a prosba o dres. "Měli jsme zakázané dávat naše dresy," přiznal po zápase Hložek.

Ten tak chvíli váhal, zda příznivkyni Sparty vyjít vstříc. "Ale jak tam byl ten transparent, tak mě k tomu kluci vyhecovali a byl jsem ho předat," vysvětlil. "Bylo to zakázané, takže ten dres asi budu muset zaplatit," dodal se smíchem.

V utkání opět patřil k nejlepším hráčům a před derby jej pochválil i trenér Zdeněk Ščasný. "Situace řeší skvěle. Ukázal to u gólu, protože stál tam, kde stát měl. Věděli jsme, že Zlín v těch prostorech má problém," řekl kouč Sparty na adresu nejmladšího hráče zápasu.

Toho čeká v neděli první dospělé derby pražských S. "Těším se, nikdy jsem proti Slavii nehrál. Pouze asi před rokem v dorostu," vyhlíží šlágr příštího kola Hložek.

Trenér Ščasný s ním počítá. "Je výborný. Řeší situace naprosto fotbalově. Proti Zlínu mu navíc pomohla změna, kdy se po střídáních dostal víc do středu hřiště. Hraje vyspěle," hodnotil výkon svého svěřence.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Na silnici z Českých Budějovic do Rakouska v Netřebicích se zřítil most, který se opravoval. Silničáři budou muset postavit nový

Silnice I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem je v Netřebicích na Českokrumlovsku neprůjezdná. Zbortil se most, který opravují silničáři. Objížďky vedou přes Český Krumlov. Silničáři budou muset postavit nový most. Na místě se nikomu nic nestalo. ČTK to dnes řekl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Vyjádření Ředitelství silnic a dálnic ČTK zjišťuje.

Silničáři most už tři týdny opravovali. "Mohla po něm jezdit nákladní auta nad 3,5 tuny. Zřejmě nevydržel ten nápor a mostek se zbortil. Bude se muset postavit celý nový most," řekl Bajcura.

Další zprávy