Slavia konečně vyhrála venku a už je druhá. Mladá Boleslav zůstává u dna tabulky

Aktualizováno 14. 10. 2017 21:55
V sobotu se hrálo šest zápasů nejvyšší fotbalové soutěže. Liberec porazil Duklu 3:0, Zlín Jihlavu 2:1, stejně jako Brno Slovácko. Mladá Boleslav se rozešla smírně s Teplicemi, bez branek skončil duel Olomouce s Jabloncem. Slavia vyhrála v Karviné.
Milan Škoda dal gól, na další přihrál a Slavia vyhrála.
Milan Škoda dal gól, na další přihrál a Slavia vyhrála. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté pražské Slavie v desátém ligovém kole porazili Karvinou 2:0 a dosáhli první venkovní výhry v této sezoně. Úřadující mistři se vrátili na druhé místo tabulky a ztrácí pět bodů na vedoucí Plzeň, která má k dobru nedělní šlágr na hřišti Sparty. Slavii poslal do vedení v 19. minutě Milan Škoda, v 57. minutě zvýšil Nizozemec Mick van Buren.

Liberec vyhrál nad Duklou 3:0. Dvěma góly se na triumfu Slovanu nejvíce podílel Milan Kerbr, který navíc přihrál na druhou branku Martinu Graiciarovi.

Severočeši tak doma v nejvyšší soutěži zvítězili poprvé po třech zápasech a upevnili si pozici v horní polovině tabulky. Celek z Julisky naopak potvrdil své trápení venku, kde zatím z pěti duelů získal jen bod.

Mladá Boleslav dvakrát neudržela vedení nad Teplicemi a jen remizovala 2:2. Na úvodní trefu Golgola Mebrahtua hosté odpověděli díky vlastní brance Tomáše Přikryla a po gólu Marka Matějovského z úvodu druhé půle dokázal v úplném závěru srovnat Tomáš Vondrášek. Na obě domácí branky nahrával Jakub Rada. Boleslav má na kontě jen dvě výhry z posledních 13 ligových utkání, Teplice zase ztratily body pošesté z posledních osmi kol.

Olomouc doma remizovala 0:0 s Jabloncem a může přijít o druhé místo v tabulce, pokud Slavia ve večerním zápase vyhraje v Karviné. Hanácký nováček v nejvyšší soutěži prodloužil sérii bez porážky na sedm zápasů a neinkasoval už 279 minut.

Brno v prvním utkání pod vedením nového kouče Romana Pivarníka porazilo Slovácko 2:1. Vedoucí branku vstřelil ve 47. minutě Michal Škoda a v 89. minutě pečetil výhru domácích střídající Tomáš Pilík. Výsledek už jen v nastavení korigoval Tomáš Zajíc. Zbrojovka tříbodovým ziskem ukončila sérii čtyř porážek, naopak Slovácko v posledních sedmi kolech nevyhrálo a vstřelilo jen dva góly.

Zlín vydřel v utkání 10. ligového kola s Jihlavou výhru 2:1. Vysočina vedla od 13. minuty po trefě Davise Ikauniekse, v 74. minutě ale srovnal Dame Diop a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat z penalty střídající Lukáš Železník. Zlín tak vyhrál čtvrtý z pěti domácích zápasů této ligové sezony, naopak Jihlava venku ještě nebodovala a spadla o skóre na poslední místo tabulky.

10. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branka: 19. Škoda, 57. Van Buren. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Pelikán. ŽK: Bořil, Rotaň - Janečka. Diváci: 4 586.

Karviná: Le Giang - Čolič, Hošek, Lischka, Eismann - Šisler (79. Lingr), Janečka - Moravec, Budínský (62. Ramírez), Kalabiška - T. Wágner (46. Panák). Trenér: J. Weber.

Slavia: Kovář - Bořil, Jugas, Deli (82. Frydrych), Sobol - Souček, Rotaň (73. Hromada) - Van Buren, Hušbauer, Stoch (77. Danny) - Škoda. Trenér: Šilhavý.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 2:2 (1:1)

Branky: 16. Mebrahtu, 48. Matějovský - 23. vlastní Přikryl, 90. Vondrášek. Rozhodčí: Marek - Pospíšil, Horák. ŽK: Přikryl, Matějovský - Diviš. Diváci: 2477.

M. Boleslav: Vejmola - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl, Matějovský (75. Takács), Chramosta (80. Fabián) - Mebrahtu (85. Magera). Trenér: Uhrin ml.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Král (78. Červenka), Kučera - Fillo, Trubač (46. Soungole), Hyčka (82. Vošahlík) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Fastav Zlín - Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 74. Diop, 90.+3 Železník z pen. - 13. Ikaunieks. Rozhodčí: Nenadál - Hrabovský, Flimmel. ŽK: Jiráček, Džafič - Popovič, Krejčí, Rosa. Diváci: 4056.

Zlín: Dostál - Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer - Ekpai, Hronek (52. Traoré), Jiráček, Vukadinovič (46. Džafič) - Mehanovič (81. Železník), Diop. Trenér: Páník.

Jihlava: Hanuš - Nový, Tlustý, Krejčí, Mišůn - Vaculík - Fulnek, Dvořák (70. Rabušic), Urblík (88. Rosa), Popovič (83. Novotný) - Ikaunieks. Trenér: Kopecký.

Slovan Liberec - Dukla Praha 3:0 (1:0)

Branky: 25. z pen. a 76. Kerbr, 48. Graiciar. Rozhodčí: Matějček - Myška, Černý. ŽK: Potočný, Vácha - Preisler, Holenda, Ostojič, Kušnír, Tetour. Diváci: 3929.

Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Kulhánek, Kerbr - Ševčík, Breite, Bosančič (79. Vácha), Hybš (84. Voltr) - Graiciar (75. Pulkrab), Potočný. Trenér: Trpišovský.

Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Miloševič, Holík (56. Koreš), Tetour - Schranz (82. Brandner), Holenda, Preisler (61. Djuranovič). Trenér: Hynek.

Sigma Olomouc - FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Proske - Kotík, Arnošt. ŽK: Jovovič, Kubista, Hübschman (všichni Jablonec). Diváci: 4543.

Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (87. Hála), Houska, Plšek, Kalvach, Falta (72. Moulis) - Chorý (72. Texl). Trenér: Jílek.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Kysela, Hübschman, Hanousek - Masopust (87. Zelený), Kubista, Trávník, Jovovič - Doležal (75. Mihálik), Tecl (90.+1 Považanec). Trenér: Klucký.

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Branka: 47. Škoda, 89. Pilík - 90.+3 Zajíc. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Hájek. ŽK: Polák - Daníček. Diváci: 3806.

Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Polák, Kratochvíl (82. Sedlák) - Juhar (90. Janošek), Škoda, Lutonský (87. Pilík) - Koné. Trenér: Pivarník.

Slovácko: Heča - Reinberk (56. Zajíc), Hofmann, Břečka (13. Juroška), Šimko - Šumulikoski - Navrátil, Daníček, Sadílek (78. Hellebrand), Havlík - Petr. Trenér: Kordula.