Mladá Boleslav v krizi. Po výprasku na Bohemce podlehla doma Zlínu a je poslední

29. 8. 2020 19:26
Zlín vyhrál v Mladé Boleslavi, Karviná v Opavě. Slovácko počtrnácté v řadě nedokázalo porazit Jablonec.
Radost Tomáše Poznara. Zlín vyloupil Mladou Boleslav.
Radost Tomáše Poznara. Zlín vyloupil Mladou Boleslav. | Foto: ČTK

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli i ve druhém utkání nové prvoligové sezony. Po debaklu 0:4 na hřišti Bohemians 1905 podlehli doma Zlínu 1:3.

"Ševci" vedli v zápase 2. kola po trefě Petra Buchty, za domácí ještě do přestávky srovnal Alexej Tatajev. Vítězství hostů zařídil po změně stran Youba Dramé, pojistku přidal v závěru z penalty Tomáš Poznar.

Slovácko remizovalo 1:1 s Jabloncem a v součtu s pohárem neporazilo svého soupeře už 14 utkání. Domácí poslala do vedení ve 48. minutě premiérovým gólem v české nejvyšší soutěži letní posila Rigino Cicilia, v 79. minutě ale srovnal z přímého kopu střídající Jan Chramosta.

Vzájemný duel na Slovácku skončil remízou už pošesté za sebou. Oba týmy mají po dvou duelech na kontě čtyři body.

Fotbalisté Opavy prohráli ve 2. kole ve slezském derby s Karvinou 1:2. Po bezbrankové první půli sice domácí celek poslal do vedení Karol Mondek, hosté ale díky trefám Michala Papadopulose a Rajmunda Mikuše otočili skóre. Opava ani podruhé v sezoně nebodovala, naopak Karvinští slaví první vítězství a zůstávají neporaženi.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 1:3 (1:1)

Branky: 32. Tatajev - 18. Buchta, 53. Dramé, 89. Poznar z pen. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Vodrážka. ŽK: Fulnek - Conde, Poznar. Diváci: 1195 (limit 5102 osob na stadionu).

M. Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma (77. Douděra), Mazuch (58. Ikaunieks), Tatajev, Gabriel - Janošek (46. Škoda), Túlio (85. Kulhánek) - Zahustel, Budínský, Fulnek - Drchal (59. Mašek). Trenér: Weber.

Zlín: Dostál - Simerský, Buchta, Procházka - Fantiš (70. Janetzký), Conde, Jiráček (81. Hlinka), Matejov - Dramé (74. Cedidla), Poznar, Čanturišvili (46. Jawo). Trenér: Páník.

SFC Opava - MFK Karviná 1:2 (0:0)

Branky: 46. Mondek - 60. Papadopulos, 82. Mikuš. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek - Machálek (video). ŽK: Texl, Mondek, Pikul - Bartošák. Diváci: 1650 (limit 5102 osob na stadionu).

Opava: Fendrich - Harazim, Žídek, Večerka (59. Rychlý) - Mondek, Řezníček (83. Ščudla), Zavadil, Texl (66. Juřena), Helešic (83. Dedič) - Dordič (66. Pikul), Holík. Trenér: Skácel.

Karviná: Bolek - Ndefe, Šindelář, Twardzik, Bartošák - Mangabeira (60. Santos), Hanousek (52. Mikuš) - Smrž (60. Jursa), Ostrák (89. Herc), Qose (89. Janečka) - Papadopulos. Trenér: Jarábek.

1. FC Slovácko - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 48. Cicilia - 79. Chramosta. Rozhodčí: Pechanec - Horák, Pečenka - Marek (video). ŽK: Cicilia, Reinberk, Daníček, Havlík, Kohút - Hrubý, Holík, Kratochvíl. Diváci: 2000 (limit 5102 osob na stadionu).

Slovácko: Nemrava - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek (56. Kalabiška) - Petržela (81. Kohút), Sadílek (81. Kliment), Daníček (63. Hellebrand), Havlík, Navrátil - Cicilia. Trenér: Svědík.

Jablonec: V. Hrubý - Holík (74. Jovovič), Martinec, Kubista, Podaný (73. Chramosta) - Hübschman, Považanec - Kratochvíl, R. Hrubý (65. Ladra), Zelený - Schranz (83. Jeřábek). Trenér: Rada.