Boleslav čeká na výhru osmý zápas, vítězství jí vzal teplický Červenka

27. 2. 2017 18:57
Mladá Boleslav ve fotbalové lize v už osmém duel po sobě plno nebodovala a z pátého místa v tabulce ztrácí tři body na čtvrtý Zlín. Teplice dokázaly ve čtvrtém z posledních pěti venkovních duelů přivést body a jsou za svým pondělním soupeřem.
S bodem byli spokojenější hosté z Teplic.
S bodem byli spokojenější hosté z Teplic. | Foto: Tomáš Liška

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v dohrávce 18. ligového kola s Teplicemi 1:1. Ve 22. minutě otevřel skóre premiérovým gólem v nejvyšší soutěži domácí Jakub Nečas, ale v 64. minutě vyrovnal střídající Marek Červenka.

Mladá Boleslav v lize poosmé za sebou nezvítězila a z pátého místa v tabulce ztrácí tři body na čtvrtý Zlín. Teplice bodovaly ve čtvrtém z posledních pěti venkovních duelů a jsou šesté.

"V druhém poločase jsem přidali pár nepřesností v přechodové fázi, kdy jsme si mohli vytvořit pár šancí a z ojedinělé akce soupeře jsme inkasovali. S mužstvem to psychicky zamávalo a už to bylo velmi špatné. Vím, že lidi mají ty série rádi, ale já vůbec neslyším ani v kabině, že by se o tom někdo bavil. Asi nějaký malý vliv to může mít, ale hráč nejde na hřiště s tím, že je nějaká série," uvedl boleslavský  kouč Martin Svědík.

Nečas nastoupil poprvé v lize v základní sestavě a premiéru si osladil vedoucím gólem. Téměř 22 minut se na trávníku nedělo nic zajímavého, než Magera prodloužil dlouhý výkop brankáře Šedy. Hostující Vondrášek při snaze o malou domů upadl, rozhodčí Jílek situaci jako faul neposoudil a Nečas střelou mezi nohy překonal Grigara.

Teplice poté přidaly, ale do šancí se příliš nedostávaly. Výrazněji zahrozil až v 35. minutě Kučera, který zpoza vápna pálil těsně vedle. V domácím dresu byl hodně vidět Vukadinovič. V 38. minutě se zbavil obránce, ale gólman Grigar jeho tutovku vykopl. Z následného rohu pak hlavičkoval mimo Da Silva.

V 52. minutě měl další šanci Vukadinovič, který technicky pálil jen těsně vedle. Mladou Boleslav přišly neproměněné šance draho. Střídající Červenka byl na trávníku jen šest minut, když mu na hranici vápna přihrál Hora a střela hostujícího útočníka s přispěním Stronatiho teče zapadla obloukem do sítě. Červenka dal svůj první ligový gól v teplickém dresu.

Čtvrt hodiny před koncem mohli hosté otočit stav. Domácí brankář Šeda však vychytal Kučeru i následnou Horovu dorážku zblízka. Oba týmy si tak připsaly druhou jarní remízu 1:1.

18. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 22. Nečas - 64. Červenka. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Kotalík. ŽK: Šušnjar, Jeřábek, Červenka (všichni Teplice). Diváci: 2797.

M. Boleslav: Šeda - Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman - Takács, Mareš - Vukadinovič, Magera (84. Matějovský), Nečas (74. Jánoš) - Chramosta (69. Železník). Trenér: Svědík.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Fillo (82. Vošahlík), Hora, Urma (46. Nivaldo) - Vaněček (58. Červenka). Trenér: Šmejkal.