Opava vyřadila v poháru Plzeň, končí také Sparta, která padla po prodloužení se Zlínem

Podívejte se na galerii z pohárového zápasu, v němž Opava vyřadila mistrovskou Viktorii Plzeň.
Plzeň v Mol Cupu cestovala znovu na východ republiky. Po vyřazení Hlučína po výhře 7:0 se Plzni postavila Opava.
Aktuálně třetí tým druholigové tabulky z Opavy byl pro úřadující české mistry mnohem složitějším soupeřem.
A fanoušci Opavy si duel proti dalšímu prvoligovému celku užili. Opava letos v poháru vyřadila už i Slovácko.
Stadion byl téměř plný. Na zápas dorazili i fanoušci, kteří nespadají do kategorie kotelníků.
Aktualizováno 26. 10. 2016 21:21
Fotbalisté Mladé Boleslavi postoupili v českém poháru do čtvrtfinále přes Hradec Králové po vítězství 4:2. Druholigová Opava vyřadila Plzeň po výhře 4:2. Mezi nejlepší osmičku se dostalo také Brno, které doma porazilo Jihlavu 2:1. V českém poháru končí také pražská Sparta, která prohrála se Zlínem po prodloužení 3:1. Fotbalisté Bohemians 1905 si o postup mezi nejlepší čtyřku zahrají. V osmifinále vyřadili Králův Dvůr po výsledku 3:1. Slavia rozstřílela Litoměřicko 7:0 a rovněž postoupila.

Praha - Fotbalisté ligového mistra Plzně nečekaně prohráli v osmifinále MOL Cupu s druholigovou Opavou 2:4 a po prohře 1:3 po prodloužení se Zlínem končí také pražská Sparta. Do čtvrtfinále naopak postoupili obhájci trofeje z Mladé Boleslavi, kteří díky třem brankám Lukáše Magery zvítězili 4:2 v souboji prvoligových týmů nad Hradcem Králové. Nejjasněji zvítězila Slavia, která rozdrtila třetiligové Litoměřicko 7:0.

Viktorii, která oproti nedělnímu ligovému šlágru se Spartou (1:0) nastoupila ve výrazně pozměněné sestavě, poslal do vedení ve 13. minutě Suchan. Domácí těsně před přestávkou vyrovnali zásluhou Janetzkého a v 68. minutě otočil skóre Jurečka. Sedm minut před koncem přidal ranou z poloviny hřiště Žídek třetí gól, na který sice odpověděl snížením Hejda, ale Jursa v nastavení rozhodl.

Opava si postupem vyrovnala nejlepší výsledek v pohárové historii, když navázala na čtvrtfinálové účasti z let 1999 a 1996. Plzeň se naopak s domácím pohárem rozloučila ještě o dvě kola dřív než v minulém ročníku. "Se zápasem jsme si měli poradit. Určitě je na místě, aby se jednotliví hráči zamysleli sami nad sebou a nad tím, jaký výkon dnes podali," řekl na webu Plzně trenér Roman Pivarník.

Sparta neudržela vedení

Ještě hůř dopadla Sparta, která alespoň do čtvrtfinále nepostoupila poprvé od roku 2011. Ve Zlíně přitom hosté v omlazené sestavě vedli od 18. minuty po gólu Pulkraba, ale domácí v 52. minutě vyrovnali díky gólu Jordana a do konce normální hrací doby už branka nepadla.

Když v prodloužení sparťanský útočník Kadlec trefil pouze tyč, potrestal hosty Harba, který se prosadil hlavou po Holíkově centru. Za hraní rukou byl poté po druhé žluté kartě vyloučen Mareček a z následné penalty přidal třetí gól Zlína Vukadinovič. V závěru nastaveného času měli domácí ještě jeden pokutový kop, ale gólman Miller si se střelou Matejova poradil.

"Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme nepostoupili, protože jsme chtěli jít v poháru do další fáze. Musíme se ale od tohoto zápasu oprostit a soustředit se na ligu," řekl na stránkách Sparty kouč David Holoubek.

Magera rozhodl o postupu Boleslavi

Magera se v utkání Mladé Boleslavi s Hradcem poprvé prosadil v 31. minutě, kdy po úvodní brance Mebrahtua a vyrovnání Schwarze z penalty poslal domácí do vedení 2:1. Po přestávce sice Schwarz opět srovnal, nerozhodné skóre ale vydrželo jen dvanáct minut. Magera skóroval ranou k tyči a v samotném závěru přidal třetí gól z pokutového kopu.

Slavii vystříleli postup náhradníci

Trenér Slavie Šilhavý postavil do základní sestavy jen dva hráče z posledního ligového duelu se Slováckem. Po čtyřech soutěžních zápasech nastoupila nejdražší letní posila Van Kessel, šanci od začátku dostal také obvyklý útočný "žolík" Mešanovič. Právě bosenský kanonýr si mezi 11. a 20. minutou připsal první soutěžní hattrick během svého působení v Čechách.

Do přestávky překonal brankáře Pechatého ještě Mingazov a Slavia si s osmým týmem třetí ligy pohrávala i po pauze. Další gól přidal Van Kessel, který za A-tým Pražanů skóroval poprvé od srpna, poté svůj návrat po zranění oslavil brankou Železník a skóre uzavřel Van Buren. Slavia si pod koučem Šilhavým připsala osmou soutěžní výhru za sebou.

"Je to příjemné, kéž by to trvalo ještě nějakou dobu, minimálně do konce podzimu," řekl s úsměvem novinářům Šilhavý. "Přiznám se, že jsem to až tak snadné nečekal. Pomohly nám rychlé branky. Zápas nám hodně napověděl o stavu formy hráčů, kteří nastoupili. Sparta a Plzeň patří mezi velké favority, takže je pro nás asi dobře, že vypadly," dodal kouč.

Do čtvrtfinále prošlo po výhře 2:1 nad Jihlavou také Brno. Za domácí Zbrojovku se trefili Řezníček a Škoda z penalty, za hosty snížil Rosa.

Roli favorita splnili Bohemians 1905, kteří doma porazili třetiligový Králův Dvůr 3:1. "Klokani" si už v úvodní dvacetiminutovce vypracovali dvoubrankové vedení díky Bergerovi a Holendovi. Hosté ve 49. minutě snížili, ale v závěru pojistil triumf Pražanů střídající Mikuš. "Cábelíci" tak po vyřazení Teplic a Jablonce už dalšího soupeře z nejvyšší soutěže nepřekvapili.

Osmifinále českého fotbalového poháru - MOL Cupu:

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 4:2 (2:1)

Branky: 31., 66. a 90. z pen. Magera, 20. Mebrahtu - 24. z pen. a 54. Schwarz. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, O. Černý. ŽK: M. Vukadinovič, Da Silva - Malinský, Vobejda. Diváci: 693.

M. Boleslav: Šeda - Jánoš, Hůlka, Da Silva, Keresteš - Mareš, Kúdela (65. Matějovský) - M. Vukadinovič, Magera, Klobása (90.+1 Chramosta) - Mebrahtu (71. Přikryl). Trenér: Kalvoda.

Hradec: Lindr - Mudra, Chleboun, Nosek, Plašil - Vobejda, Schwarz - Krátký (75. M. Černý), Trubač, Malinský - P. Černý (75. Žondra). Trenéři: Frimmel a Pilný.

SFC Opava - FC Viktoria Plzeň 4:2 (1:1)

Branky: 42. Janetzký, 68. Jurečka, 83. Žídek, 90.+3 Jursa - 13. Suchan, 89. Hejda. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Boček. ŽK: Lasák (Opava). Diváci: 6784.

Sestava Plzně: Bolek - Matějů, Hejda, Baránek, Zeman - Kace (72. Bakoš), Hrošovský - Ďuriš, Suchan (61. Kopic), Kovařík - Poznar (61. Hořava). Trenér: Pivarník.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)

Branky: 38. Řezníček, 51. Michal Škoda z pen. - 57. Rosa. Rozhodčí: Váňa - Pelikán, Myška. ŽK: Pašek, Lutonský, Lacko - Rosa, Mišůn. Diváci: 1230.

Brno: Veselý - Šural, Vraštil, Sedlák, Lutonský - Buchta, Lacko - Pašek, Weber (75. Krejčí), Vávra (63. Kijanskas) - Řezníček (46. Michal Škoda). Trenér: Habanec.

Jihlava: Rakovan - Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn - Štěpánek, Urblík - Ikaunieks (72. Rabušic), Hronek (80. Šamánek), Novotný (62. Batioja) - Dvořák. Trenér: Bílek.

Fastav Zlín - Sparta Praha 3:1 po prodl. (1:1, 0:1)

Branky: 52. Jordan, 105. Harba, 112. V. Vukadinovič z pen. - 18. Pulkrab. Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Jordan - Köstl, Mareček. ČK: 111. Mareček. Diváci: 4485.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - V. Vukadinovič, Holík, Traoré, Štípek (72. Matejov) - Jordan (88. Kopečný), Diop (80. Harba). Trenér: Páník.

Sparta: Miller - Karavajev, Holek, Köstl, Costa - Juliš (111. Mustedanagič), Mareček, Dočkal, Dudl (80. Holzer) - Pulkrab (79. Lafata), V. Kadlec. Trenér: Holoubek.

Bohemians Praha 1905 - FK Králův Dvůr 3:1 (2:0)

Branky: 11. Berger, 18. Holenda, 78. Mikuš - 49. Balšánek. Rozhodčí: Ginzel - Fišer, Poživil. ŽK: Ježdík (Králův Dvůr). Diváci: 1905.

Sestava Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Berger (83. Bartek), Mašek, Švec, Hašek, Luts (88. Jindřišek) - Holenda (63. Mikuš). Trenér: Koubek.

Slavia Praha - FK Litoměřicko 7:0 (4:0)

Branky: 11., 12. a 20. Mešanovič, 41. Mingazov, 62. Van Kessel, 70. Železník, 89. Van Buren. Rozhodčí: Adámková - Koval, Kříž. ŽK: Grunert, Suchý (oba Litoměřicko). Diváci: 3237.

Sestava Slavie: Berkovec - Mikula, Frydrych (77. Zmrhal), Ngadeu, Jablonský - Souček, Ščuk - Mihalík, Mingazov (61. Železník), Van Kessel - Mešanovič (46. Van Buren). Trenér: Šilhavý.